نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
1. بهمن 1396 - 13:37
بر اساس اعلام کارشناسان محیط زیست گچساران ، میزان ذرات معلق در هوای گچساران بالاتر از استانداردهای زیست محیطی و شرایط ناسالم برای گروه های جمعیتی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،بر اساس گزارش کارشناسان محیط زیست غلظت ذرات معلق هوا به 2 هزار و 400میکروگرم بر مترمکعب رسیده که فراتر از شاخص های استاندارد و بیانگر وضعیت ناسالم دراین شهرستان است.

میزان ذرات معلق هوا در زمان عادی 150 میکروگرم بر مترمکعب است که در گچساران به بیش از 16 برابر حد مجاز رسیده که نشانگر وضعیت ناسالم و خطرناک برای گروه های سنی حساس است.

در شرایطی که کیفیت هوا ناسالم است توصیه می شود گروه های حساس جمعیتی نظیر کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و سخت درمان تا حد امکان از حضور و تردد در فضای شلوغ شهری بپرهیزند.

این درحالی است که میزان دید افقی صبح امروز در گچساران به کمتر از 300 متر رسیده بود و پیش بینی می شود که پدیده ریزگردها تا امشب ادامه و تا دو سه روز آینده نیزبه صورت غبار محلی خود رانشان خواهد داد.

گفتنی است با رای ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمدامروز به علت آلودگی شدید هوا مدارس مناطق دهدشت، لنده،گچساران،بهمئی ،چرام، چاروسا،لیکک،باشت به علت وجود گرد و غبار غلیظ و بیش از حد مجاز در نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل شد.

 

دیدگاه‌ها

روحانی متشکریم

نظرات کاربران

تازه های سایت