نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
15. مهر 1397 - 6:09
استاندارکهگیلویه و بویراحمد گفت:عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چمشیر به عنوان بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی کشور هم اکنون با پیشرفت بیش از ۷۷ درصد به دلیل حقوق معوق ۱۰ ماهه یک هزار کارگر متوقف شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،علی محمد احمدی،استاندارکهگیلویه و بویراحمد در نامه‌ای به اردکانیان وزیر نیرو مشکلات سد چمشیر گچساران را پیگیری کرد.

در این نامه آمده است:

بسمه تعالی

– وزیر محترم نیرو احتراما همانگونه که مستحضرید طرح سد مخزنی و نیروگاه چم شیر به عنوان بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی کشور در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران یکی از پروژه‌های مهم و تحول آفرین در دست اجرا است.

در ادامه عنوان شده است: ذخیره سازی، تنظیم و کنترل آب شناسایی شده در حوزه آبریز رودخانه محل احداث و بهسازی کیفیت آن، تولید انرژی برقابی به میزان حدود ۵۲۰ گیگاوات ساعت در سال، افزایش سطح زیر کشت از ۳۱ هزارهکتار به ۱۱۰ هزار هکتار، توسعه صنایع وابسته چون پرورش ماهی، ایجاد بستر مناسب جهت توسعه گردشگری و در نتیجه اشتغال زایی قابل توجه و افزایش کمی و کیفی سطح درآمد اهالی محترم منطقه از جمله آثار و فواید ارزشمند تکمیل و احداث سد مذکور به حساب می‌آید.

در این نامه آورده شده است :مع الاسف به رغم پیشرفت فیزیکی ۷/۷۷درصدی این پروژه، عدم امکان پرداخت حقوق و مزایای ۱۰ ماهه اخیر قریب به ۱۰۰۰ نفر از کارگران، فعالیت این پروژه عملا متوقف شده است از این رو با توجه به ضرورت تسریع و تسهیل دستیابی به اهداف اصلی و جانبی احداث سد مذکور خواهشمند است دستور فرمایید جهت پرداخت حقوق و مزایای معوق ۱۰ ماهه پرسنل سد و مطالبات تامین اجتماعی نسبت به اختصاص و پرداخت حداقل ۵۰۰ میلیارد ریال به پروژه مورد اشاره اقدام لازم معمول گردد.

این درخواست که در تاریخ ۱۲ مهرماه جاری به دفتر وزارت نیروی ارسال شده در تاریخ ۱۴ مهرماه از سوی دکتر اردکانیان وزیر نیرو چنین دستوری داده شده است.
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر نوبخت
با سلام
لطفا سریعتر بررسی و در دستور کار شورای اقتصاد قرار دهید.

این درحالی است که استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با رسانه ها درخصوص مشکلات سد چمشیرگچساران نیز می گوید: عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چم شیر به عنوان بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی کشور هم اکنون با پیشرفت بیش از ۷۷ درصد به دلیل حقوق معوق ۱۰ ماهه یک هزار کارگر متوقف شده است.

علی محمد احمدی درادامه  خواستار چاره اندیشی توسط مسئولان و متولیان امر بویژه مجموعه وزارت نیرو شده است و می افزاید: برای پرداخت حقوق معوقه کارگران این پروژه و همچنین مطالبات تامین اجتماعی اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد تومان نیاز است.

احمدی تصریح می کند: سد مخزنی و نیروگاه چم شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران واقع شده است،که این پروژه در صورت بهره‌برداری سبب ایجاد تحول در منطقه می‌شود.

وی درادامه اظهارمی کند: ذخیره سازی، تنظیم و کنترل آب شناسایی شده در حوزه آبریز رودخانه محل احداث و بهسازی کیفیت آن، تولید انرژی برقابی به میزان حدود ۵۲۰ گیگاوات ساعت در سال و افزایش سطح زیر کشت از ۳۱ هزار هکتار به ۱۱۰ هزار هکتار از جمله مزایای اجرای این پروژه است.

نماینده عالی دولت در  کهگیلویه و بویراحمد بیان می کند: توسعه صنایع وابسته چون پرورش ماهی، ایجاد بستر مناسب برای توسعه گردشگری و در نتیجه اشتغال زایی قابل توجه و افزایش کمی و کیفی سطح درآمد اهالی منطقه  نیز از دیگر مزایای تکمیل و احداث سد مخزنی و نیروگاه چم شیر است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها