نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
6. دى 1398 - 13:30
خطیب جمعه گچساران گفت:دوران قبل از انقلاب مملکت زیر یوغ طاغوت بود و برخی ها دوباره هم می خواهند مملکت را به همان دوران برگردانندکه ان شاءلله در تایید صلاحیت ها هم دقت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ريالضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد کنگره شهدای هرمزگان، گفت:حضرت آقا فرمودند که تجلیل از شهیدان کاری لازم و وظیفه ای بر عهده همه ماست چرا که سیاست و حرکت خبیثانه ای برای فراموشی ارزش های جهاد و شهادت وجود دارد ، حضرت آقا نیز دستور دادند که همه دولت و ملت موظفند که چهره والای شهداء را تبیین کنند و در مقابله با حرکت های خبیثانه ای که دنبال فراموشی ارزش ها هستند، مقابله جدی کرد.

وی افزود:درحقیقت شهیدان الگوی جامعه ما هستند و مقام ، فهم و جهاد شهیدان می شود همان الگو برای رشد یک انسان و نه اینکه هرزه گران و ولنگاران الگوی جوانان بشوند.

حجازی تصریح کرد:۷دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام راحل است که توسط شهید جلیل پور، شهید این شهرستان این پیشنهاد ارزشمند به حضرت امام (ره) شده بود.

امام‌جمعه گچساران اظهار کرد:برخی گفته اند اول انقلاب حدود ۲۹درصد باسواد بودند و آنهم از ۱۰سال تا ۴۹سال، اما به برکت انقلاب اسلامی این آمار ۶۴درصد رشد کرده است ونیز ۴هزار و ۵۶۴ نفر در استان در پوشش طرح آموزش عملی نماز قرار دارند و همزمان با ریشه کنی بی سوادی دراین استان این خدمات را هم آموزش می دهند.

خطیب جمعه گچساران با اشاره به یوم الله نهم دی ماه ۸۸ ،گفت:۹دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است،پیامبراکرم (ص) فرمودند که بصیرت، آگاهی و هوشیاری همان روح زندگی است، طبق فرموده حضرت رسول اکرم(ص) برخی از انسانها خائن هستند‌ و ۴ نشانه هم دارند که نافرمانی خداوند،آزار و اذیت مردم،کینه نسبت به دوستان و چهام نیز همان غرور و منیت است.

وی افزود:حامیان خارجی فتنه ۸۸ ، فریب خوردگان و خیلی از نیروهای سفارت های برخی از کشورها را که نیز در این رابطه دستگیر شدند و خیلی ها که نیز صحنه گردان آنها بودند‌؛پس آیا قرآن و مسجد سوخته نشد؟ آیا علم عزای اباعبدالله علیه السلام‌به آتش کشیده نشد؟ وآیا به عکس حضرت امام(ره) جسارت و توهین نشد؟بنابراین آقایان هنوز هم حداقل نمی خواهید بگویید به آن کسی که عکس امام راحل را پاره کرد،حداقل اعتراضی کنید!! که همین را نمی گویید که طبق حدیث پیامبراکرم (ص)،خائن هستید.

حجازی تصریح کرد:برخی ها ملت را آزار دادند و مسجد و قرآن ها آتش زدند ،کشته سازی کردند ، جسارت ها کردند و هنوز‌هم بعد از ۱۰سال از آقایان خواهش داریم که حداقل بگویند که آن کسی که قرآن را سوزاند آن را قبول نداریم!،آن کسی که به حضرت امام‌توهین کرد را بگویند که قبول نداریم!؛ آقایان از اینجا تا تهران قضیه کاملا روشن است!!!پس جواب بدهید، پس آقایانی که با توهین به اهل بیت پیامبر علیهم السلام و قرآن سوزی مخالف نیستی و اعتراص هم‌نمیکنی، بنابراین مسلمان هستی؟؟!.

امام‌جمعه گچساران اظهار کرد:در نهم دی اموال شخصی مردم و اموال عمومی را به آتش کشیدند برخی ها راه را برای دشمن باز کردند و هنوز هم حاظر نیستند خیانتشان را بپذیرند، برخی ها هم با دشمنان دوست شدند و در مقابل نظام اسلامی،ولایت و ملت گردنکشی و طغیان کردند.

خطیب جمعه گچساران گفت:برخی ها در فتنه ۸۸با آمریکایی ها و بی دین ها دوست شدند و به جان مردم و ملت افتادند و باید سوال کرد که هنوز رویی هم دارید؟.

وی افزود:مومن باید هوشیار باشد و جوری عمل کند که کفار حربی را به خشم بیاورد و اما آقایان در فتنه ۸۸کاری کردند که جانشین امام زمان(عج) به گریه بیافتند وکاری کردند که نظام را تا لبه پرتگاه سقوط پیش بردند.

حجازی تصریح کرد:این ملت در نهم دی مقابل تمام دنیای استکبار ایستادند و حماسه دیگری خلق کردند و هنوز بعد از ۱۰سال برخی آقایان از خیانتشان در این زمینه خجالت هم نمی کشند.

امام‌جمعه گچساران اظهار کرد:درخطبه نماز جمعه هفته های پیش مطلبی عرض کردم که شورای محترم نگهبان دقت کنند و مواظب باشند و با دقت و حساسیت و با وسواس لازم دقت کنند کسی که مقابل فتنه ۸۸حرف نمی زند و محکوم هم نمی کند ،پس چنین کسانی هیچ صلاحیت پست مهمی در امورات کشور را ندارند بنابراین سروران محترم شورای نگهبان و واسطه ها دقت کنند.

وی افزود:قریب ۳۰۰هزار انسان والا مقام شهید شدند تا مملکت آبرومند و با عزت شود و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل شود پس باید مجلس که جای بسیار حساسی است انسان متعهد ،انقلابی و با تقوا و متخصص انتخاب شوند که مقابل دشمن با عزت ایستادگی کنند.

خطیب جمعه گچساران گفت:دوران قبل از انقلاب مملکت زیر یوغ طاغوت بود و برخی ها دوباره هم می خواهند مملکت را به همان دوران برگردانندکه ان شاءلله در تایید صلاحیت ها هم دقت شود.

وی افزود:مقام معظم رهبری فرمودند که فتنه ها را باید با روشنگری خاموش کرد،هرجا روشنگری باشد فتنه انگیز دستش کوتاه می شود.

حجازی درادامه  تصریح کرد:۱۱دی ماه ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار است که این روز بزرگ را به همه عزیزان خاصه پرستاران سرافراز تبریک عرض می کنم؛مقام پرستار بس مقامی بزرگ ، ارزشمند و شریف است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تازه های سایت