نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
24. فروردين 1399 - 9:22
مسئول کانون خادمیاران مرکزی گچساران، فعالیت خادمیاران رضوی در کمک به بیماران کرونایی در قالب طرح نسیم مهر رضوی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،سعیدفصیحی اردکانی، مسئول کانون خادمیاران رضوی در گچساران در خصوص طرح نسیم مهر رضوی گفت: این طرح به صورت سراسری توسط آستان قدس رضوی با محوریت بنیاد کرامت رضوی در استان ها و شهرستان ها  به جهت توزیع غذای تبرکی امام رضا(ع) در بین بیماران، پرستاران، پزشکان و کلیه کادر بیمارستانی برگزار می شود  که خادمیاران رضوی این شهرستان با حضور در بیمارستان‌ شهید رجایی از تلاش مدافعان سلامت تقدیر کرده و با توزیع غذای متبرک و بسته تبرکی(نبات؛نمک،اسپند،حرز امام رضا و گلاب) آستان قدس رضوی به دلجویی از بیماران کرونا پرداخته و برای شفای آنان دعا کردند.

وی افزود: در طرح نسیم مهر رضوی ۲۵۰ پرس غذای تبرکی توزیع شد که مواد اولیه ارسالی از سوی آستان قدس رضوی به منظور پخت غذای گرم، طبخ شد.

فصیحی اردکانی با اشاره به حضور خادمیاران آستان قدس رضوی در بیمارستان‌ شهید رجایی گچساران بیان کرد: این کار با هدف تکریم و تجلیل از مدافعان سلامت و عیادت از بیماران کرونایی انجام گرفت و بسته های تبرکی ارسال شده از آستان قدس رضوی به مدافعان سلامت اهدا شد.

برگزاری مراسم مختصر توسل به امام رضا (ع) و قرائت زیارت مخصوص به همراه مدیحه سرایی از دیگر برنامه‌هایی بود که اجرا و حال و هوای بیماران کرونایی و کادر درمانی را با نشاط و امید مبدل کرد.

فصیحی اردکانی با قدردانی از تلاش خادمیاران رضوی برای تولید بیش از ۳ هزار ماسک بهداشتی تاکید کرد: ۳ کارگاه خانه ای دوخت و اهدای ماسک‌های بهداشتی ، با مشارکت خادمیاران رضوی فعالیت خود را از اواخر اسفندماه ۹۸ آغاز کرده و روزانه چند صد ماسک بهداشتی را برای استفاده مدافعین سلامت تولید می‌کنند که ماسک ها در بیمارستان ها و مناطق محروم شهر و حاشیه شهر توزیع می شود‌.

مسئول کانون خادمیاران رضوی در گچساران کرد: کانون خادمیاری سلامت به جهت تخصص خود در حوزه مشاوره سلامت ؛ خانواده و خدمات پاسخگویی به ارائه خدمات مشاوره ای پرداختند همچنین همزمان با راه اندازی طرح ملی مشاوره تلفنی «۴۰۳۰» خادمیاران سلامت امام رضا(ع) در سراسر کشور نیز با دستور و راهبردی آستان قدس رضوی با مجموعه سلامت کشور در حال خدمت رسانی و ارائه مشاروه پزشکی، مراقبتی و آموزشی در مورد بیماری کرونا هستند.

فصیحی اردکانی بیان کرد: بیش از ۲۰۰ بسته معیشتی،بهداشتی به خانواده های نیازمند و درگیر با کرونا با مشارکت خیرین جهت ماه مبارک رمضان در حال آماده سازی است.

در ادامه این آیین نیز از مدیر شبکه بهداشت درمان ، رئیس بیمارستان شهیدرجایی و مدیر خدمات بیمارستان تجلیل شد.

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت