نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
2. مرداد 1397 - 8:30
امروز باید با جهادگران بسیجی درمناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد همراه شوید چرا که توصیف این فضا بسیارسخت است و باید بیایید تا تجربه کنید، در بین مردمی که زندگی‌شان رنگی نشده و روحشان دست‌نخورده باقی‌مانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،جوانان این مرز و بوم هر کدام در جبهه ای می جنگند ، برخی خط‌‌ ‌شکنان آتش به اختیار مانند "محسن حججی ها" برای حفظ ارزش‌ها  و دفاع از حریم و حرم کمر همت می بندند و خانواده و تمام تعلقات را رها کرده و صدها کیلومتر آن طرف تر سلاح جنگ به دست می‌گیرند و افتخار می‌آفرینند و عده ای از جوانان هم با الهام از همان مکتب فکری در داخل مرزها برای رفع محرومیت وکمک به مردم ‌مستضعف و محروم در جبهه‌های جنگ اقتصادی و فرهنگی می جنگند.

رز‌مندگانی که شهر ، دیار ، زندگی و برنامه های خود را برای مدتی رها کرده و خالصانه و عاشقانه به منطقه‌ای دور و محروم با هزینه‌های شخصی می‌روندو با تمام توان و بضاعت خود مشغول خدمت رسانی ، عمران و آبادانی ، آموزش‌های علمی،فرهنگی و مذهبی به هر شکلی که امکان داشته باشد،می‌شوند و هنگامی که از این سفر ‌جهادی برمی‌گردند دلتنگ منطقه و مردم با صفا‌یش می شوند و گویی از زیارت آمده‌اند و حال و هوای معنوی خاصی آنها را فرا گرفته است.

هرچند عشق و ایمان، بصیرت و همت، ستون‌های اصلی یک کار جهادی است. اینها را انقلاب به مردم ما و جامعه‌ ما داد، لذا انقلاب شد همان شجره‌ طیبه‌ای که در قرآن از آن نام برده شده است.یک روز نیاز حرکت دفاعی در درون جامعه بود، یک روز نیاز حرکت دفاعی در مرزهای کشور بود، یک روز نیاز به علم و دانش است، یک روز نیاز به تحکیم عقاید و ایمان‌هاست، یک روز هم نیاز به خدمتگزاری است.

رفتن به یک اردوی چند روزه و با هدف خدمت و کمک کردن به مردم همان عشق، ایمان و بصیرت است.اردوهای جهادی به مناطق محروم ظاهرا خبر از فقر ، محرومیت و نیازمندی مردم می‌دهد، ولی همه این‌ها بهانه‌ای است برای یک‌چیز با ارزش‌تر، تجربه‌ یک زندگی که به‌راحتی نمی‌شود جای دیگری به دست آورد ،هرچندتوصیف این فضا بسیارسخت است اما باید بیایید تا تجربه کنید، در بین مردمی که زندگی‌شان رنگی نشده و روحشان دست‌نخورده باقی‌مانده است.

محمد سلیمانی ،مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های گچساران دراین خصوص اظهار می کند:همزمان به دهه کرامت اردوهای جهادی بسیج دانشجویی گچساران با هدف محرومیت زدائی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با حضور 31 دانشجوی خواهر و برادر در روستای  محروم "ده تل سربیشه" بخش دیشموک به مدت 14 روز برگزار شد.

وی می افزاید:درحقیقت طعم خدمت به مردم مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد حلاوت و شیرینی خاص خود را دارد که در این اردوها دانشجویان جهادگر به عنوان مدیران آینده انقلاب از نزدیک با مشکلات محرومان و مستضعفین آشنا می شوندو می توانند با روحیه انقلابی و جهادی خدمات مطلوبی به مردمان این دیار داشته باشند.

سلیمانی تصریح می کند:امروزحل بسیاری از مشکلات مناطق محروم مستلزم اراده و همت جهادی است چرا که بسیاری از فعالیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف با عزم و اقدام جهادی به ثمر نشست،باتوجه به شرایط امروزکشوردر شرایط تحریم ها به نظر می رسدکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اقدامات جهادی می تواند بسیار گره گشا باشد.

مسئول بسیج دانشجویی گچساران ادامه می دهد:گروه جهادی شهید جهان نژادیان دانشگاه پیام نور این شهرستان در این اردوی 14روزه، در عرصه های عمران و آبادانی، بهسازی و زیباسازی، اقتصاد مقاومتی ، فرهنگی ،آموزشی و بهداشتی حضورفعال و مثمر ثمری داشتند.

وی درادامه با اشاره به حضور خادمین حرم رضوی دربین جهادگران می گوید:در نخستین روز از سفرکاروان خدام حرم مطهر رضوی به کهگیلویه و بویراحمد، این کاروان با حضور در منطقه از فعالیت های گروه جهادی شهیدجهان نژادیان دانشگاه پیام نورگچساران تشکر و قدردانی کردند.

سلیمانی تصریح می کند:دانشجویان جهادگر و مردم روستای "ده تل سربیشه" با برگزاری برنامه های فرهنگی استقبال باشکوهی از کاروان زیرسایه خورشیدانجام دادند و درواقع باید گفت حضور خادمان حرم رضوی به همراه پرچم حرم مطهر امام رضا علیه اسلام بهترین عیدی به جهادگران بسیجی بود که خستگی را از تن جهاگران به درکرد.

 

مسئول بسیج دانشجویی گچساران درادامه تاکیدمی کند:اردوهای جهادی بسیج دانشجویی مختص مردم محروم و نیازمند در مناطق مختلف روستائی و با هدف ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و تقویت روحیه خدمت رسانی به محرومین با صلابت هرچه تمام تر دنبال خواهد شد و بدون شک یاد شهدای اردوی ‌جهادی در ذهن همگان و به خصوص قشر جوان و دانشجو و مردم مستضعف‌ مناطق محروم همیشه جاویدان و راهشان پر رهرو خواهد بود.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت