نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
6. مرداد 1395 - 13:45
ابوعزرائیل نیروی رزمنده علیه داعش و نیروهای تکفیری با بیان اینکه "حاج‌قاسم" معیار تمام رزمندگان است، می‌گوید: هر زمانی که خطری برای جمهوری اسلامی ایران پیش بیاید، من نخستین فردی هستم که برای دفاع حاضر می‌شوم و افتخار می‌کنم که این‌گونه باشد.

به گزارش آفتاب جنوب،"ایوب آل‌ربیع" ملقب به "ابوعزرائیل" چند روزی است که مهمان امام رضا(ع) در مشهد مقدس است. وی در همایش جهادگران رضوی که در چند روز اخیر در جوار بارگاه امام رضا(ع) با حضور سردار نقدی برگزار شد نیز حضور داشت. خبرنگار تسنیم خراسان‌رضوی در حاشیه حضور وی در مشهد گفت‌و‌گویی با ابوعزرائیل صورت داده که مهمترین محورها و مشروح آن به این شرح است: در سال‌های اخیر شاهد هستیم که گروه‌های داعش و تکفیری قرائت تحریف شده از اسلام را در دستور کار قرار داده‌اند و از سوی دیگر یک جبهه مردمی برابر این شکل از قرائت ایجاد شده است. اهمیت این جبهه مردمی از سویی و هدف نهایی داعش از چنین قرائتی را چه می‌دانید؟ 

 داعش یک هدف اصلی دارد و آن هم این است که وجهه اسلام را از میان ببرد و وجهه مطلوب خودش را نمایان کند، وجهه مطلوب داعش از اسلام این است که بگوید اسلام یعنی ظلم‌کردن، اسلام یعنی کشتار و اسلام در یک کلمه یعنی داعش اما به لطف خدا و علی ابن ابی طالب(ع) این چهره مخدوش از بین می‌رود. 

 

امروز گروه‌های متعدد مردمی علیه داعش و گروه‌های تکفیری در عراق با یکدیگر همکاری می‌کنند و یک بسیج مردمی علیه داعش برای دفاع از اسلام ناب محمدی شکل گرفته است. 

 

از سوی دیگر شاهد این مسئله هستیم که کشورهای استکباری و در راس آن‌ها کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا و اسرائیل نقطه مقابل این جبهه مردمی هستند. تحلیل شما از رویکرد این کشورها نسبت به مسائل عراق چیست؟ 

ما آمریکا و اسرائیل را دو شیطان بزرگ می‌دانیم و دنباله‌روی آن‌ها نیز کشورهایی مانند عربستان سعودی، قطر هستند، در واقع آمریکا و اسرائیل سرهای یک افعی بزرگ هستند و کشورهای دیگر دنباله‌های آن‌ها هستند. 

 

سئوال ما این است که چرا زمانی که همین جبهه مردمی و لشگر عراق علیه داعش جنگ می‌کرد این کشورها دخالتی نمی‌کردند و علیه لشگر عراق عکس‌العملی نداشتند اما زمانی که به فتوای مرجعیت، نبرد علیه داعش قوی‌تر شد این‌ها وارد صحنه شدند؟ چرا زمانی که دیدند ایرانی‌ها کمک می‌کنند، ناگهان وظیفه خود دیدند که وسط میدان بیایند؟ 

 

در مورد فتوای مرجعیت مسئله‌ای را عنوان کردید. اگر امکان دارد قدری در مورد جایگاه فتاوای مرجعیت عراق توضیح دهید و اینکه فتاوای افرادی همچون آیت‌الله سیستانی چه نقشی در حرکت شما دارد؟ 

آیت‌الله سیستانی یک مرجعیت بزرگ دینی است و اگر ایشان فتوایی دهند قطعاً تمامی ابعاد و جوانب لازم آن را در نظر می‌گیرند. آیت‌الله سیستانی زمانی که حرمین عسگریین در خطر بود، فتوا دادند و یا زمانی که کربلا و نجف تهدید شدند، همین فتاوا را دادند و به فتوای ایشان وارد عمل شدیم. 

 

شما امروز در عراق یک جبهه مردمی علیه داعش و گروه‌های تکفیری ایجاد کرده‌اید. ما نیز در جنگ تحمیلی چنین تجربه‌ای داشتیم. جزو آرمان‌های انقلاب ما و همچنین اهداف نهایی جنگ تحمیلی، مسئله‌ای همچون آزادی قدس شریف برجسته شد. آیا شما نیز چنین اهدافی برای نهضت خود در نظر گرفته‌اید؟ 

قطعاً هدف نخست ما مبارزه با داعش در عراق است، یقیناً هدف ما نابودی داعش است و سپس نابودی استکبار را در دستور کار قرار داده‌ایم و اگر ابلاغ شود در هر جبهه‌ای علیه باطل حضور پیدا می‌کنیم. 

 

اگر حاج شبل زیدی فرمانده کتائب دستور دهند بعد از اتمام کار داعش، سراغ هر گروه استکباری دیگری می‌رویم خواه عربستان باشد خواه هر جایی که احساس کنیم ظلمی صورت می‌گیرد و بنده این را به‌عنوان سخنگوی گروه کتائب در عراق و شام عنوان می‌کنم. 

 

جایی عنوان کرده بودید که داعش را در سوریه نیز دنبال خواهید کرد. آیا هدف خاصی در این زمینه دارید؟

ما کار را طبق برنامه صورت می‌دهیم و این هم قطعاً جزو اهداف نظامی است اما داعش را در هر جای عالم که باشد برای نابودی‌اش اقدام می‌کنیم. 

 

یکی از چهره‌های بارزی که در عراق علیه نیروهای تکفیری حضور دارد "حاج قاسم سلیمانی" است. ابتدا می‌خواهم احساس شخصی شما را نسبت به ایشان بدانم و سپس اگر خاطره خاصی از حاج قاسم دارید بفرمائید. 

حاج قاسم سلیمانی یکی از فرماندهان من است، ایشان فردی بخشنده و مجاهد بوده و معیار تمام رزمندگان است و سابقه زیادی در جهاد فی سبیل الله دارد و سبب شرف و افتخار من است که ایشان یکی از فرماندهان من است. 

 

همه نیروهای بسیج مردمی پس از حضور حاج قاسم در منطقه حاضر شدند و عملیات با پیروزی به اتمام رسید، سپس گروهی از شخصیت‌های مبارز بغداد آنجا آمدند تا واقعیات را ثبت و ضبط کنند، آنجا از حاج قاسم سئوال شد که چرا شما در تصاویر حاضر نمی‌شوید تا این افتخار را به نام خود کنید؟ اما ایشان به این تصاویر فکر نمی‌کرد و فقط به این فکر می‌کرد که چطور این محاصره را بردارد و برایش مهم نبود که پیروزی به نام خودش ثبت شود. 

 

آنجا بود که ارادت خاصی به ایشان پیدا کردم و هر وقت می‌دیدمش، دستش را می‌بوسیدم و او نیز پیشانی مرا بوسه می‌زد و دائما بر محل بوسه ایشان سربند یازهرا(س) می‌بندم. 

 

ماجرای لقبی که برای شما لحاظ شده نیز بسیار جالب است. چرا به "ابوعزرائیل" ملقب شدید؟ 

خب این لقبی است که داعشی‌ها به من داده‌اند، به این دلیل که به مرده آن‌ها هم رحم نمی‌کنم و آنها مرا عزرائیل نامیدند و برای سر من هم جایزه قرار دادند اما به خواست خدا تاکنون جایزه‌ای از ناحیه من گیرشان نیامده است! 

 

دائم من و خانواده‌ام را تهدید می‌کنند و عکس من را در کنار خانواده‌ام در فضای مجازی منتشر و تهدید می‌کنند اما نیازی به این کار نیست زیرا حاضرم هر جایی که داعش بگوید حاضر شوم! 

 

گویا از سلاح‌های خاصی نیز استفاده می‌کنید؟ 

اگر در عراق بودید تمامی سلاح‌هایم را نشان می‌دادم( باخنده)! ماشین من تماماً ضدگلوله است و حدود 7 تن وزن دارد و در صندوق عقب آن انواع سلاح‌ها مثل آرپی جی، خمپاره و m4 دارم. 

 

تمامی سلاح‌ها را تجربه کرده‌ام اما سلاح مورد علاقه‌ام تیربار نفربر است که سبب وحشت داعش نیز شده است و البته بلند کردن این سلاح نیز کار هر کسی نیست، داعش برای سر من جایزه گذاشته و عنوان کرده است می‌خواهد مرا اسیر کند و در قفس بگذارد تا فریاد بزنم زنده باد دولت داعش، به همین دلیل همواره با خود نارنجک حمل می‌کنم تا اگر خواستند اسیرم کنند زنده به دست داعش نیفتم. 

 

تمامی این سلاح‌ها را با هزینه شخصی خود خریداری می‌کنم، ماشینی داشتم که از محل فروش آن توانستم سلاح بخرم با این حال دائم عنوان می‌کنند که مثلاً از ناحیه ایران تامین تسلیحاتی می‌شوم. 

 

امروز در کنار جبهه مردمی، گروهی به نام فاطمیون نیز در کنار شما حاضر هستند. نظرتان درباره این گروه چیست؟ 

ارادت خاصی به همه مجاهدان و رزمندگانی که علیه ظلم و استکبار می‌جنگند دارم و در این میان فاطمیون جایگاه خاصی دارد. چند روز گذشته توفیق داشتم با خانواده ابوحامد در مشهد دیدار داشتم و وقتی وارد خانه وی شدم بغضی ناخودآگاه گلویم را گرفت. 

 

نیروهای فاطمیون را هیچکس نمی‌تواند دست کم بگیرد و آنها مجاهدانی مثل همه مجاهدان هستی ضدداعش هستند. 

 

در این چند روزی که در ایران بودید مردم گویا هرجا شما را می‌دیدند استقبال زیادی داشتند. نظرتان در مورد مردم ایران و مشهد چیست؟ 

این یک توفیق الهی است که مردم صفای دلشان را پیش یک مجاهد و رزمنده می‌آورند و این نهایت لطف مردم شما است، آن‌ها برای عکس‌گرفتن و در آغوش‌گرفتن نزد من می‌آیند و این نهایت مهربانی آ‌ن‌ها است و من تشکر می‌کنم. 

 

امروز در سلامتی کامل اعلام می‌کنم که هر زمانی که خطری برای جمهوری اسلامی ایران پیش بیاید من نخستین فردی هستم که برای دفاع حاضر می‌شوم و افتخار می‌کنم که این‌گونه باشد. 

 

حضور شما در مشهد البته به شایعه کشته‌شدن شما از سوی داعش نیز خط بطلان کشید. 

این صحبت‌های تکفیری‌ها دال بر ترس است و روحیه جنگاوری بیشتری به من می‌دهد، همان طور که به آل‌سعود قول داده‌ام روزی در کنار خانه خدا سلفی می‌گیرم. 

 

فتاوای مقام معظم رهبری و فرمایشات و راهبردهای ایشان چقدر در حرکت شما اثرگذار است؟ 

در منزل خود عکس و قابی از ایشان دارم زیرا ایشان عزیز زهرا(س) است، ایشان یار و یاور امام زمان(عج) است و ایشان را نایب بر حق امام‌زمان(عج) می‌دانم.تسنیم

نظرات کاربران

تازه های سایت