نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
29. دى 1397 - 10:22
این روزها پس از بارش های خوب زمستانی، شاهد پدیده گرد و غبار در شهرستان گچساران هستیم که زندگی را برای شهروندان دیار بام نفت ایران تا حدودی نیز مختل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،در حالی که مردم دیار بام نفت ایران از بارش باران های زمستانی شادمانند اما از روز گذشته تاکنون به سبب گرد و غبار، ناخرسند از این وضعیت ترجیح دادند که برای ایمنی از عوارض زیانبار ریزگردها اوقات خود را در خانه سپری کنند.

این روزها شاهد پدیده گرد و غبار در شهرستان گچساران هستیم که زندگی را برای شهروندان دیار بام نفت ایران تا حدودی نیز مختل کرده است،بر اساس اعلام کارشناسان محیط زیست گچساران ، میزان ذرات معلق در هوای گچساران بالاتر از استانداردهای زیست محیطی و شرایط ناسالم برای گروه های جمعیتی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش کارشناسان محیط زیست گچساران غلظت ذرات معلق هوا فراتر از شاخص های استاندارد و بیانگر وضعیت ناسالم دراین شهرستان است.میزان ذرات معلق هوا در زمان عادی 150 میکروگرم بر مترمکعب است که در گچساران به بیش از 5 برابر حد مجاز رسیده که نشانگر وضعیت ناسالم و خطرناک برای گروه های سنی حساس است.

در شرایطی که کیفیت هوا ناسالم است توصیه می شود گروه های حساس جمعیتی نظیر کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و سخت درمان تا حد امکان از حضور و تردد در فضای شلوغ شهری بپرهیزند.

به گفته کارشناس محیط زیست گچساران ورود ریزگردها از عصر پنجشنبه موجب کاهش دید افقی و غبارآلود شدن آسمان این شهرستان شده است.میزان دید افقی صبح امروز در گچساران 500 متر برآورد شده و از حد استاندارد یک هوای پاک و سالم (۱۰ هزار متر) خیلی کمتر است و پیش بینی می شود که پدیده ریزگردها تا امشب ادامه و تا چندروز آینده نیز کمتر شده و به صورت غبار محلی خود رانشان خواهد داد.

 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها