نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
17. تير 1403 - 19:28
توضیحات سفارش دهنده رو بررسی کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، 

انتخاب وکیل طلاق چگونه است؟

امروزه نیاز به استفاده از خدمات یک وکیل طلاق باتجربه و مورد اعتماد بیش از هر زمان دیگری احساس میشود. درواقع آمار پرونده های حقوقی به خصوص دعاوی و پرونده های خانواده، طلاق، طلاق توافقی، طلاق  از جانب زوج، طلاق زا جانب زوجه و ... روز به روز در حال افزایش میباشد. از طرف دیگر قوانین حقوقی در هر لحظه دچار تغییرات گسترده ای میگردد که این امر نیز موجب تشدید دشواری وکالت در دعاوی حقوقی شده است. بنابراین انتخاب بهترین وکیل دادگستری طلاق باسابقه و مورد اطمینان از بین لیست بهترین وکلای دادگستری طلاق به همراه شماره تلفن وکیل طلاق میتواند شانس موفقیت شما در پرونده های حقوقی را افزایش دهد. در ادامه این مقاله به بررسی راه های ساده و سریع انتخاب وکیل طلاق، معرفی وبسایت های شناخته شده و مرجع جستجوی وکیل دادگستری و ... خواهیم پرداخت.

وکیل پایه یک دادگستری طلاق کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری طلاق به کسی گفته میشود که دانش و اطلاعات کافی در زمینه قوانین طلاق در ایران و تهران را دارد. برای این منظور، وی تحصیلات عالی در رشته حقوق یا رشته های مرتبط را به پایان رسانیده و حداقل مدرک لیسانس را از یکی از دانشگاه های حقوق دریافت کرده است. در واقع متقاضیان در ابتدای امر بایستی جهت اخذ پروانه وکالت در یکی از آزمونهای وکالتی مرکز مشاوران یا کانون وکلای دادگستری قبول شوند. سپس بایستی بعد از سپری کردن مدت کارآموزی که غالبا 18 ماه است در آزمون اختبار نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند. با صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری تهران ، وکلا میتوانند جهت ارائه کلیه امور حقوقی از جمله دعاوی ملکی، خانواده، طلاق، حقوقی، اداره کار، کیفری، مالیاتی و … اقدام کنند.

درواقع واژه "وکیل" به صورت عام و عمومی به تمامی اشخاصی که در آزمون کانون وکلا یا مرکز مشاوران (ماده 187) قبول شده اند اطلاق می گردد؛ وکیل طلاق نیز به وکلایی اشاره دارد که در کلیه زمینه های طلاق فعالیت داشته و فعالیت شغلی خود را بر روی انواع دعاوی و پرونده های طلاق، طلاق توافقی، طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن و ... در ایران و به خصوص تهران متمرکز میسازد.

وکیل دادگستری متخصص طلاق به چه وکیلی گفته می شود؟

همانطور که به اختصار اشاره کردیم بایستی اذعان داشت که وکیل پایه یک دادگستری به وکیلی گفته میشود که دوره کارآموزی وکالت را با موفقیت پشت سر گذاشته است. وظیفه وکیل دادگستری تفسیر قوانین و مقررات برای موکل و ارائه راهکارهای کارآمد برای حل پرونده حقوقی به آنها است. همچنین این شخص در دادگاه نیز به دفاع از موکل خود پرداخته و تمام تلاش خود را برای گرفتن حقوق قانونی او میکند. در هر حال استفاده از عنوان "وکیل دادگستری متخصص طلاق" معمولاً به وکیلی گفته میشود که تخصص در زمینه‌های طلاق، طلاق توافقی، طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن و ... دارند. واژه "وکیل" به صورت عمومی به همه حقوقدان ها اطلاق می شود؛ اما "وکیل متخصص طلاق" به وکلایی دادگستری اشاره دارد که در یک زمینه های گفته شده دارای تخصص و تجربه بیشتری باشند. این وکلای پایه یک طلاق معمولاً در موارد مرتبط با زمینه طلاق و خانواده به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند و در این زمینه ها به عنوان متخصص شناخته میشوند.

بهترین وکیل طلاق به شما کمک میکند تا در کمترین زمانی که ممکن است و با مناسب ترین هزینه، حقوق قانونی خود را در دادگاه ها به دست آورید. ضرورت انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری طلاق به خاطر موفقیت در پرونده به دلیل تخصص و مهارت وکیل، انجام مذاکره بین دو طرف دعوا به دلیل فن بیان قوی و ارائه راهکار، داشتن وجدان کاری و تعهد به وظایف و ... است. در ادامه به این موضوع که چگونه میتوانید بهترین وکیل دادگستری طلاق را پیدا کنید میپردازیم.

نحوه پیداکردن بهترین وکیل طلاق

با توجه به وسعت شهرهای ایران و به خصوص تهران و تعداد زیاد وکلای دادگستری طلاق، پیدا کردن بهترین وکیل طلاق بسیار سخت شده ولی می توان از راهکارهای زیر استفاده کرد:

 • پرس و جو از دوستان و آشنایان: اولین و ساده ترین راهکار برای انتخاب یک وکیل طلاق، پرس و جو از دوستان و آشنایانی است که قبلاً از خدمات وکالتی یک وکیل پایه یک دادگستری طلاق استفاده کرده و از آن راضی هستند. پس از انتخاب وکیل مورد نظر به راحتی می توانید سوابق و تجربه وکیل طلاق را از سایت‌های مختلف پیدا کنید.
 • جستجو در اینترنت: اگر از دوستان و آشنایان شما، کسی تجربه ای در زمینه وکیل طلاق خوب نداشت، می توانید اینترنت را جستجو و لیست وکلای دادگستری شهرهای ایران و تهران را مشاهده کنید. بسیاری از سایت های مرجع معرفی وکیل، خیلی ساده به معرفی وکلای باتجربه و کاربلد می پردازند. این سایت‌ها نیز دارای اطلاعات کاملی در مورد شماره تماس وکیل طلاق، سابقه او و ... هستند.
 • رفتن به سایت کانون وکلای هر استان: علاوه بر راهکارهای بالا، شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت وکلا، اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری، آدرس، شماره وکیل طلاق و اطلاعات کافی در مورد وکیل موردنظر را به دست آورده و به صورت تلفنی و یا حضوری با او مشورت کنید.

بهترین وکیل دادگستری طلاق چه ویژگی هایی دارد؟

این روزها، وکلای زیادی در ایران و کلانشهر تهران به کار وکالت مشغول هستند؛ به همین دلیل، پیداکردن یک وکیل طلاق خوب بسیار مشکل است. از مهمترین ویژگیهای بهترین وکیل طلاق میتوان به حفظ اسرار موکل، توضیح پروسه قانونی دادگاه، ارائه راهکار موثر و کاربردی برای مشکلات پرونده حقوقی، تعیین حق‌الوکاله مناسب و... اشاره کرد. بهترین وکیل طلاق ویژگی هایی دارد که او را از سایر وکلای دیگر متمایز میکند. از مهمترین این ویژگی ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به روز بودن اطلاعات و دانش حقوقی وکیل طلاق
 • امین، امانتدار و راز نگه دار بودن وکیل پایه یک دادگستری
 • فن بیان خوب وکیل طلاق
 • داشتن رفتاری محترمانه با قاضی دادگاه، موکل و اشخاص مرتبط
 • برخورداری از صبر و بردباری زیاد
 • وکیل مغرور نباشد
 • صداقت و راستگویی
 • داشتن پشتکار و انگیزه لازم
 • پیگیری به اندازه پرونده

چند نکته مهم در خصوص نحوه انتخاب بهترین وکیل طلاق

با وجود همه مزایای یاری گرفتن از وکیل طلاق، آیا به هر وکیلی میتوان اعتماد کرد؟ مسلما پاسخ منفی است و نمی توان به هر وکیل پایه یک دادگستری اعتماد کرد. اگر در اینترنت جستجو کنید یا به سایت کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید، تعداد بیشماری وکیل طلاق مشاهده می کنید. با مشاهده تعداد زیادی از وکلا، حتماً به ذهن شما هم خطور کرده که کدام وکیل طلاق را انتخاب کنیم؟ کدام وکیل بهتر است؟ چراکه انتخاب یک وکیل دادگستری خوب و شایسته، از اهمیت بسایر زیادی در دعاوی مطروحه در دادگاه ها مخصوصا طلاق برخوردار است. درواقع اگر یک وکیل بی تجربه و یا ناسالم را برگزینید، نه تنها به راحتی در دادگاه شکست میخورید؛ بلکه باید هزینه زیادی نیز به وکلای دادگستری طلاق دیگر پرداخت کنید البته درصورتی که امکان یا شانس مجددی برای احقاق حق و حقوقتان باقی مانده باشد. لذا با توجه به هر آنچه گفته شد می توان گفت که اولین گام برای گرفتن حقوق قانونی خود در دادگاه، تحقیق در مورد یک وکیل دادگستری خوب طلاق و سپس مشورت با او است.

دعاوی حقوقی مربوط به طلاق

زمانی که بین افراد اختلافات حقوقی به وجود می آید و این افراد تصمیم می گیرند اختلافاتشان را به مراجع قضایی و دادگاه ها ارجاع دهند، در اصطلاح حقوقی به این عمل طرح دعوی حقوقی میگویند. این افراد باید دلیل طرح دعاوی حقوقی و مدارک خود را به صورت مکتوب به دادگاه به صورت یکجا و مرتب ارائه دهند که به مجموع این مدارک ارائه شده پرونده حقوقی یا دعاوی حقوقی گفته می شود. در زیر چند نمونه از انواع دعاوی حقوقی که وکیل طلاق میتواند انحام دهد را ذکر و توضیح میدهیم:

 • دعاوی و پرونده‌های خانواده: این نوع از دعاوی مربوط به مسائل خانوادگی از جمله طلاق، نفقه، تقسیم دارایی‌ها، حضانت اطفال و مسائل مرتبط با خانواده و روابط بین اعضای خانواده هستند.
 • دعاوی طلاق: این دعاوی حقوقی شامل طلاق توافقی، طلاق از جانب زن، طلاق از جانب مرد و... میباشد. وکلای طلاق میتوانند در خصوص تمام دعاوی طلاق و حتی در مورد کلیه دعاوی خانواده که در بالا ذکر شد وکالت نمایند.

سخن پایانی

بهترین سایت هایی که شما در جستجوی بهترین وکیل طلاق در گوگل مشاهده می کنید؛ سایت کانون وکلای دادگستری، وبسایت حقوقی وکیل زوم به عنوان مرجع جستجوی وکیل پایه یک دادگستری، سایتهای قضایی و ... است. شما کاربر محترم، در هر شهری که ساکن هستید به راحتی با مراجعه به این سایتهای معتبر می توانید در زمینه دعاوی حقوقی، دعاوی کیفری، دعاوی ملکی، دعاوی خانواده، انواع دعاوی طلاق نظیر طلاق توافقی، طلاق از طرف زن، طلاق از طرف مرد، امور ثبت، دیه، امور بین المللی، دعاوی کار، بیمه و ... وکیل متخصص مرتبط با موضوع پرونده خود را انتخاب کرده و به آدرس و شماره تلفن وکیل دادگستری دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید در پروفایل هر وکیل طلاق، نظرات و دیدگاه موکلین و آشنایان آن وکیل دادگستری را مطالعه کنید که نظرات کاربران کمک بسیاری در انتخاب هایتان خواهد داشت. همچنین بهتر است قبل از اعطای وکالت به وکلای پایه یک دادگستری حتما یک جلسه مشاوره حضوری در دفتر کار وکیل دادگستری داشته باشید.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران

تازه های سایت