نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
21. دى 1402 - 8:45
رزمنده جبهه مقاومت گفت:حجم آتش در منطقه بسیار زیاد بود و "حاج قاسم" مداوم فریاد می زدند که ابوشهاب هم آنجاست؟ و در این هنگام سردار "شهابی فر" چند "لرکه لری" می زدند و شهید سلیمانی هم خیلی خوشحال می شدند که می دید چنین روحیه ای در بین فرماندهان جبهه مقاومت وجود دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،جلال محمدپور،رزمنده جبهه مقاومت در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی در خصوص تبیین ابعاد تاثیر شهادت حاج قاسم در منطقه گفت:اول باید توجه داشت که سردار سلیمانی چه شاخص ها و ویژگی هایی داشتند که این همه انسان های خفته را در جهان بیدار کرد و چه حماسه بزرگی برای تشییع پیکر حاج قاسم به وقوع پیوست.

وی افزود:ویژگی های ارزشمندی که حاج قاسم داشتند باعث شد تا در دلهای مردم، مسلمین و عالم اسلام و غیر اسلام جای داشته باشد و از جمله اینها از خودگذشتگی ، روحیه مبارزه با نظام سلطه و نبوغ نظامی اش بود که دنیایی را از ظلم و استبداد نجات داد.

محمدپور در ادامه تصریح کرد:اخلاص و صفای خاصی در وجود حاج قاسم موج می زد که نشان از ارادت و تمسک ایشان به اهل بیت علیهم السلام بود، ولایتمداری که در وجود ایشان وجود داشت بسیار خاص بود ، برای نمونه وقتی در سرزمین سوریه در خانه ای برای نماز وارد می شوند سوال می پرسند که صاحب خانه رضایت دارد که اینجا نماز اقامه کنیم درحالی که صاحب خانه را پیدا نمی کنند و سردار سلیمانی امر می کنند که نماز ظهر را در بیابان های اطراف ادا می کنند.

رزمنده جبهه مقاومت ادامه داد:بنابراین، این مهم معنویت بالای ایشان را نشان می دهد  سردار سلیمانی در بعد غیرنظامی نیز بی نظیر هستند که در بحث دیپلماسی کارهای بزرگی در کشورهای منطقه انجام دادند و اینکه روس ها را متقاعد کردند که در منطقه در نبرد با داعش حضور یابد؛ لذا نظم و سرعت عمل به موقع در هر کاری برای حاج قاسم بسیار با اهمیت بود.

وی افزود:بیان تاثیر گذاری حرف و عمل حاج قاسم زبانزد بود، ایشان با جوانان ارتباط صمیمی داشت لذا می بینیم در هر صحنه ای که وارد می شودند در رفتار و منش نظیری ندارند و واقعا روحیه انقلابی و اعتدال در کارها داشتند و در تصمیم گیری ها با تدبیر و درایت عمل می کردند.

محمدپور در ادامه گفت:سادگی ، صفا و روحیه بسیجی ایشان در هرکجا که بود همه را شیفته خودش می کرد، حاج قاسم شخصیتی مردمدار بود و صادقانه و خالصانه به مردم خدمت می کردند، دوری از تجملات و زرق برق دنیا در زندگی ایشان آشکار بود و همیشه خوشرو و مهربان بودند و ارتباط عمیقی با خانواده های شهداء داشتند .

رزمنده جبهه مقاومت تصریح کرد:لذا این صفات بارز حاج قاسم بود که موجب شد که به عنوان یک قهرمان به تمام معنی در منطقه و در بین آزادی خواهان جهان این گونه بدرخشد،در تشییع حاج قاسم چه حماسه بزرگی که شکل نگرفت و شد سردار دلها،واقعا در جای خود بی نظیر است در حالی که  در کشور عراق نیز استقبال بی نظیری از پیکر شهید سلیمانی شد.

محمدپور اظهارکرد:بنابراین تشییع حاج قاسم در دنیا بی نظیر بود،باید گفت مردم و جوانان از سردار سلیمانی چه دیده بودند که اینگونه حاج قاسم بر دلها حکومت می کرد،حاج قاسم یک استراتژیک بزرگ بود و به زیبایی اتحاد، انسجام ، وحدت و همدلی را یکبار دیگر در کشور و منطقه به وجود آورد.

وی افزود:باید توجه داشت که بهترین انتقام و سخت ترین سیلی به دشمنان در گام اول همان  تشییع باشکوه شهید سلیمانی بود که باعت ترس و واهمه نظام سلطه شد و فهمیدند که نه تنها سردار سلیمانی بلکه یک مکتب و یک تفکر را شهید کردند، آمریکایی ها به تعبیر خودشان هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کردند اما بازهم شبانه ، با ترس و مخفیانه وارد منطقه می شوند.

رزمنده جبهه مقاومت در ادامه گفت:سردار سلیمانی نقشه ها و توطئه های دشمنان در منطقه را خنثی کرد، آمریکایی ها جنایت هایی را در منطقه مرتکب شدند که جز تنفر و انزجار مردم منطقه چیزی عایدشان نشد و باز هم منفورتر از گذشته شدند و باید با خواری از منطقه خاورمیانه بروند.

محمدپور تصریح کرد:آن انتقامی که در "عین الاسد" رخ داد سیلی سختی بود، در آن عملیات حتی رادار و سیستم اصلی فرماندهی دشمن از کار انداخته شد و آنها سیلی محکمی هم خوردند،بنابراین امروز جای پایی برای آمریکایی ها در خاورمیانه وجود نخواهد داشت و 100درصد نا امنی برای دشمنان ایجاد شده است و این دلهره و اضطراب را دارند و هر لحظه در ترس زندگی می کنند.

وی تصریح کرد:هیمنه آمریکایی هادر منطقه شکسته شد، اما برخی در داخل کشور باز هم عکس العمل نشان می دهند و فکر می کنند شاید دشمن عکس العملی انجام دهد که باید توجه داشت که اگر دشمن می توانست حتما انجام می داد، وقتی پهباد آمریکایی در خلیج فارس سرنگون شد و عین الاسد موشک باران شد بازهم جرات مقابله نداشت .

رزمنده جبهه مقاومت تصریح کرد:امروز اقتدار و عزت انقلاب اسلامی به برکت خون حاج قاسم در اوج خود قرار دارد،مهمترین انتقام برای جبران شهادت حاج قاسم را باید در تبیین ابعاد راه و سیره شهید سلیمانی جستجو کرد که باید با حفظ وحدت، انسجام و همدلی درکشور از هرگونه اختلاف و دو دستگی پرهیز کنیم.

محمدپور ادامه داد:بنابراین باید همجچون حاج قاسم تبعیت بدون چون و چرا از ولایت فقیه داشته باشیم که به قول حاج قاسم عاقب بخیری ما در دنیا و آخرت در گروه ولایتمداری است و باید شکر گذار باشیم که تاکنون هر کجا دشمن شکستی متحمل شده، حول محور ولایت انجام شده است.

وی گفت:آثار و برکات تاثیرات منطقه ای و فرار منطقه ای بعد از شهادت حاج قاسم، تزلزل دشمن در منطقه خاورمیانه در شامات و عراق را به همراه داشت، تاثیر مهمی که شهادت  سردار سلیمانی داشت بیداری جوانان در منطقه بود که  بعد از شهادت سردار سلیمانی، جوانانی در غزه آمادگی پیدا کردند درحالی که به آرمان و مکتب شهید سلیمانی عشق می ورزند و به مقابله با صهیونیست ها پرداخته اند.

رزمنده جبهه مقاومت اظهارکرد:به هر حال خداوند به برکت خون شهید سلیمانی اتحاد و انسجامی در منطقه ایجاد کرده است و خیلی ها هم به ترامپ کنایه زدند که خیال نکنید با شهادت سردار سلیمانی مشکلات آمریکایی ها در منطقه حل شده است و اگر بررسی کنید شهادت حاج قاسم تاثیرش بیشتر از حضور فیزیکی خودش در منطقه بوده است و امنیت دشمنان بیش از پیش مورد تهدید قرار گرفته است.

محمدپور در ادامه افزود:همین ایجاد ناامنی برای دشمنان در منطقه از برکات شهادت سلیمانی عزیز است و در خود کشورما هم مردم و گروه های مختلف حتی اگر اختلافی نیز داشته اند این اختلاف ها نیز به همدلی و وحدت تبدیل شده است و برکات خون شهید سلیمانی نه تنها در کشورمان و در فرا منطقه ای و خاورمیانه تاثیرات شگرفی داشته است.

وی ادامه داد:حاج قاسم نقشه های دشمن را خنثی کرد، و امروز برکت خون حاج قاسم دشمنان را در منطقه خاورمیانه مستاصل و زمین گیر کرده است، امروز دشمنان پایگاه درستی در منطقه ندارند نخواهند داشت  و این موج جدیدی بیداری که در منطقه ایجاد شده است تا نابودی دشمن پیش خواهد رفت و ان شاءلله به ظهور حضرت حجت(عج) پیوند خواهد خورد.

رزمنده جبهه مقاومت در ادامه به خاطراتی در سوریه اشاره کرد و گفت:در سرزمین سوریه وقتی دشمن هجوم می آورد و نیز مشکلی بوجود می آمد، حضور سردار سلیمانی خودش به عنوان بمب روحیه ای برای جبهه مقاومت بود، در اتاق فرماندهی وقتی حاج قاسم عملیات ها را هدایت می کردند در منطقه خان طومان بچه ها در منطقه ای در محاصره قرار داشتند و بچه های فاطمیون با دشمن به شدت درگیر بودند.

وی افزود:در آن زمان جنگ با داعش و تکفیری ها بسیار پیچیده بود و بچه های فاطمیون وارد منطقه شدند و سردار سلیمانی از اتاق فرماندهی بیرون آمدند و به سردار "ابو باقر" امر فرمودند که تجهیزاتی به بچه ها برسانید که به همراه شهد جاویدالاثر "شفیع زاده" و سردار "ابو شهاب" هم به منطقه اعزام شدیم.

محمدپور گفت:بنابراین هنگام عزیمت به منطقه،حاج قاسم نیز با سردار ابو شهاب (شهابی فر)شوخی می کردند که این رزمنده لر بازهم کجا می رود؟،در آن منطقه حجم آتش بسیار زیاد بود شهید سلیمانی لحظه به لحظه با "ابو باقر" تماس می گرفتند که رفتی و برگشتی؟ و به طور مدوام فریاد می زدند که ابوشهاب هم آنجاست؟ و در این هنگام سردار "شهابی فر" چند "لرکه لری" می زدند و شهید سلیمانی هم خیلی خوشحال می شدند که می دید چنین روحیه ای در فرماندهان جبهه مقاومت وجود دارند.

رزمنده جبهه مقاومت گفت:چرا که حاج قاسم برای نیروهای مجموعه اش خیلی دل می سوزاند،و اگر خبر شهادت هرکدام از بچه ها می آمد سردار سلیمانی بسیار ناراحت و نگران می شدند،سردار سلیمانی همیشه می گفتند که شما باید در مقابله با رژیم صهیونیستی و اسرائیل به شهادت برسید.

وی در ادامه در خاطره دیگری نیز افزود:در منطقه ای در جنوب حلب یک روز شهید سلیمانی در مقر حضور یافتند و بچه های مقر هم زینبیون بودند و هم فاطمیون و چند گردان از بچه های ایران هم بودند،شهید سلیمانی در بین بچه ها خیلی محبوبیت داشتند و رزمندگان تلاش می کردند که خودشان را به حاج قاسم برسانند و تبرکی بجویند.

محمدپور تصریح کرد:لذا ایشان اینقدر دارای اخلاص و صفای بی نظیری بودندکه اگر رزمنده ای می خواست با حاج قاسم عکس یادگاری بگیرد شهید سلیمانی می گفت من افتخار می کنم که با شما رزمندگان عکس بگیرم، در یکی از روزها وقتی "حاج قاسم" از اتاق وضعیت بیرون آمدند خدمت شان رسیدم و گفتم پسرم خیلی التماس کرد که دست شما را به نیابت ببوسم، بعد ایشان فرمودند" شما به جای من دست پسرت را ببوس"، لذا اخلاص و تواضع ایشان آنقدر بالا بود که می شود گفت لحظه ای از بهشت را در وجود او می توانستیم ببینیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

درود بر شرف رزمندگان مقاومت و روح سردار عزیزمان حاج قاسم سلیمانی شاد.

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها