نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
16. فروردين 1403 - 14:01
فرماندار گچساران بابیان اینکه هیمنه پوشالی استکبار با همبستگی امت اسلام شکستنی است، افزود: روز قدس، روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود نقاب از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی‌دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، روان‌بخش دیهیمی خوب، فرماندار گچساران در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی در خصوص اهمیت روز جهانی قدس گفت: حضرت امام (ره) با شناخت و بینش عمیقی که داشتند رژیم صهیونیستی را فاقد هرگونه مشروعیت اعلام کردند و این رژیم غاصب را دشمن اسلام و ایران می‌دانستند و معتقد بودند که هدف استعمار گران و غاصبان تنها اشتغال فلسطین نبوده و نیست بلکه سلطه بر تمام ممالک اسلامی است، لذا حضرت امام (ره) شش ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی طی پیامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هرسال را به‌عنوان روز قدس اعلام نمودند.

وی افزود: بنابراین روز جهانی قدس میراث ابتکاری و روشنگرانه رهبر کبیر انقلاب در راستای وحدت، حمایت از حقوق مستضعفان و مبارزه با استکبار جهانی است و این روز گامی مهم در جهت صدور انقلاب اسلامی ایران و همچنین الگوی نافذی برای ملت‌های مسلمان در حفاظت از کیان و سرزمین‌های خود است. حقیقتاً روز قدس، روز همبستگی جهان اسلام و حمایت از مظلومان و مستضعفان است.

دیهیمی خوب در ادامه تصریح کرد: روز قدس، روز وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین است. روز قدس روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود نقاب از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی‌دارد. ملت مسلمان در این روز در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا می‌کنند تا به جهانیان اعلام کنند که مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان است و قدس سرزمین مقدسی است که هرگز فراموش نخواهد شد و مردم آزاده جهان جنایات رژیم صهیونیستی و آوارگی یک ملت را از یاد نخواهد برد.

فرماندار گچساران بابیان اینکه هیمنه پوشالی استکبار با همبستگی امت اسلام شکستنی است گفت: روز قدس زنده نگه‌داشته می‌شود تا زمانی که مسلمانان آزادانه در مسجدالاقصی نماز را به پادارند و این سرزمین آزاد شود. البته امسال حساب دیگری دارد، اولاً امسال تمام دنیا شاهد جنایت فجیع رژیم کودک کش و غاصب اسرائیل نسبت به مردم فلسطین و مخصوصاً مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه هستند، مردمی که قهرمانانه در مقابل رژیم غاصب مقاومت و ایستادگی می‌کنند و تسلیم نمی‌شوند اگرچه یقین داریم که غصب، تجاوز و آدم کشی پایانش شکست خواهد بود.

وی افزود: نکته دیگر اینکه اقدامات تجاوزکارانه و مذبوحانه رژیم صهیونیستی که پیوسته به قوانین بین‌الملل، منشور ملل متحد و اصول بشردوستانه و حقوق بشر بی‌توجه بوده را محکوم می‌کنیم چراکه این رژیم منحوس هیچ‌گونه خط قرمزی برای کشتن غیرنظامیان و همچنین زنان و کودکان قائل نیست و حتی از گرسنگی مردم غزه به‌عنوان روشی برای ادامه جنایت‌هایش بهره می‌برد و این روزها هم همچنان به اقدامات وحشیانه و نسل‌کشی خود علیه مردم بی‌دفاع غزه ادامه می‌دهد.

 دیهیمی خوب در ادامه تصریح کرد: طی چند روز اخیر رژیم منحوس صهیونیستی با حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق موجب به شهادت رسیدن چند تن از سرداران و افسران رشید کشورمان شد که ضمن عرض تسلیت به محضر مقام معظم رهبری، ملت شهیدپرور ایران اسلامی، هم‌رزمان آن شهیدان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همشهریان عزیزم و به‌ویژه به خانواده‌های معزز آن بزرگواران، از خداوند منان برای این شهدا علو درجات را مسئلت می‌نمایم؛ اما باید توجه کرد اگرچه جمهوری اسلامی تاکنون روش خویشتن‌داری را به نمایش گذاشته اما مسلماً این بردباری محدودیت دارد و بدون شک پاسخی قاطع به این‌گونه اقدامات مذبوحانه رژیم صهیونیستی داده خواهد شد.

 

انتهای خبر/

نظرات کاربران

تازه های سایت