نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
24. بهمن 1402 - 3:18
یادگیری زبان دیگر فقط شامل زبان انگلیسی نمی شود. برخی افراد برای آمادگی جهت آزمون GMAT به زبان انگلیسی و برخی دیگر نیاز به یادگیری زبان های دیگری دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، 

زبان جدید دروازه ورود به دنیای جدید

یادگیری زبان دیگر فقط شامل زبان انگلیسی نمی شود. برخی افراد برای آمادگی جهت آزمون GMAT به زبان انگلیسی و برخی دیگر نیاز به یادگیری زبان های دیگری دارند. در این بین آموزش زبان نوجوانان نیز گاه به زبان انگلیسی و گاه به زبان کشوری است که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید. برای مثال اگر قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشید، باید به دنبال بهترین آموزشگاه زبان ترکی باشید تا شما را برای این آزمون آماده کنند.

Shape1

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT یا Graduate Management Admission Test یک آزمون استاندارد کامپیوتری است که برای سنجش مهارت ‌های لازم برای تحصیلات تکمیلی در رشته‌ های مدیریت، بازرگانی و تجارت طراحی شده است. این آزمون توسط موسسه GMAC (Graduate Management Admission Council) برگزار می‌شود و برای ورود به بسیاری از دانشگاه ‌های معتبر دنیا، ارائه مدرک GMAT الزامی است.

آزمون GMAT شامل چه بخش ‌هایی است؟

 • استدلال کلامی (Verbal Reasoning): این بخش شامل 36 سوال است که در 3 بخش مختلف طرح شده و توانایی شما را در درک مطلب، استدلال منطقی، و تحلیل اطلاعات سنجش می ‌کنند.

 • استدلال کمی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 31 سوال است که در 2 بخش مختلف طرح شده و مهارت ‌های ریاضی و حل مسئله شما را سنجش می‌ کنند.

 • نوشتن تحلیلی (Analytical Writing Assessment): این بخش شامل 2 بخش است. در بخش اول باید یک انشاء 30 دقیقه‌ای در مورد یک موضوع خاص بنویسید و در بخش دوم باید یک تحلیل 30 دقیقه‌ای از یک استدلال ارائه کنید.

 • ادغام استدلال (Integrated Reasoning): این بخش شامل 12 سوال است که در 4 بخش مختلف طرح می‌شوند و توانایی شما را در تجزیه و تحلیل اطلاعات از منابع مختلف سنجش می‌ کنند.

نمره دهی آزمون GMAT چگونه است؟

آزمون GMAT از 800 نمره نمره دهی می ‌شود. نمره قبولی در این آزمون 550 است.

منابع مفید برای مطالعه آزمون GMAT:

 • کتاب‌ های Official Guide for GMAT Review و GMATPrep

 • وب‌سایت GMAC

 • آزمون‌ های آنلاین و نمونه سوالات

مزایای شرکت در آزمون GMAT:

 • دریافت مدرک معتبر بین‌ المللی

 • افزایش شانس پذیرش در دانشگاه‌ های معتبر

 • ارتقای مهارت‌ های تفکر انتقادی و حل مسئله

 • افزایش اعتماد به نفس

Shape2

آموزش زبان نوجوانان

آموزش زبان به نوجوانان می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، اما همچنین می تواند بسیار مفید باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • علایق و نیازهای نوجوانان خود را در نظر بگیرید. آنها در مورد چه چیزی پرشور هستند؟ چه چیزی می خواهند با یادگیری زبان به دست آورند؟ هنگامی که علایق آنها را بدانید، می توانید فعالیت ها و مواد آموزشی را پیدا کنید که برای آنها جذاب باشد.

 • آن را سرگرم کننده و تعاملی کنید. نوجوانان به یادگیری از طریق بازی و فعالیت می پردازند. بنابراین، راه هایی برای گنجاندن بازی ها، آهنگ ها، فعالیت ها و سایر فعالیت های سرگرم کننده در درس های خود پیدا کنید. این به آنها کمک می کند تا درگیر و انگیزه داشته باشند.

 • از فناوری استفاده کنید. نوجوانان امروزی با فناوری آشنا هستند و از استفاده از آن در یادگیری لذت می برند. بنابراین، راه هایی برای ادغام فناوری در درس های خود پیدا کنید. می ‌توانید از برنامه‌ ها، بازی‌ ها، ویدیوها و سایر منابع آنلاین استفاده کنید.

 • از آنها فرصت دهید تا صحبت کنند. نوجوانان باید بتوانند از زبان جدیدی که یاد می‌ گیرند استفاده کنند. بنابراین، فرصت های زیادی برای صحبت کردن به آنها بدهید. می ‌توانید مکالمات، بحث‌ ها، ارائه‌ ها و سایر فعالیت‌ های گفتاری را در درس‌ های خود بگنجانید.

یادگیری زبان زمان می ‌برد. بنابراین، صبور باشید و انتظار نداشته باشید که نوجوانان شما یک شبه مسلط شوند. به تشویق و حمایت از آنها ادامه داده و آنها در نهایت به اهداف خود خواهند رسید.

بهترین آموزشگاه زبان ترکی

بهترین آموزشگاه زبان ترکی برای شما بستگی به نیازها و ترجیحات فردی شما دارد. در اینجا برخی از عوامل وجود دارد که باید هنگام انتخاب آموزشگاه زبان در نظر بگیرید:

 • موقعیت مکانی: آیا می خواهید در کلاس درس شرکت کنید یا به صورت آنلاین یاد بگیرید؟ اگر می خواهید در کلاس درس شرکت کنید، آموزشگاهی را پیدا کنید که در مکانی مناسب باشد.

 • هزینه: شهریه آموزشگاه های زبان می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. قبل از انتخاب آموزشگاه، بودجه خود را تعیین کنید.

 • برنامه درسی: مطمئن شوید که برنامه درسی آموزشگاه با نیازهای شما مطابقت دارد. اگر می خواهید برای یک آزمون خاص آماده شوید، مطمئن شوید که آموزشگاه دوره ای را ارائه می دهد که شما را برای آن آزمون آماده می کند.

 • مربیان: کیفیت مربیان یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت شما در یادگیری زبان است. مطمئن شوید که مربیان آموزشگاه واجد شرایط و باتجربه هستند.

 • نظراتقبل از انتخاب آموزشگاه، نظرات دانش آموزان فعلی و سابق را بخوانید.

پردیسان

اگر قصد دارید زبان آموزی را در یکی از بهترین آموزشگاه های زبان تهران آغاز کنید، ما پردیسان را به شما پیشنهاد می دهیم. آموزشگاه زبان پردیسان یکی از آموزشگاه ‌های شناخته شده در ایران است که در زمینه آموزش زبان‌ های مختلف، از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و... فعالیت می‌ کند. این آموزشگاه در سال ۱۳۸۴ با همکاری جمعی از اساتید برجسته زبان ‌های خارجی در تهران تأسیس شد و تاکنون به ارائه خدمات آموزشی به زبان‌ آموزان در سنین و سطوح مختلف پرداخته است. در مجموع، آموزشگاه زبان پردیسان می ‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال آموزش زبان با کیفیت و با استفاده از جدیدترین متدها و روش ‌های آموزشی هستند.

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها