نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
16. آذر 1402 - 15:02
مراسم روز دانشجو که با حضور سید محمود انوشه در دانشگاه آزاد گچساران برگزار شد، با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، شانزدهمین روز از آذرماه هرسال به‌عنوان روز دانشجو نام‌گذاری شده است و در دانشگاه‌های مختلف کشور نیز مراسم روز دانشجو برگزار می‌شود. علت نام‌گذاری این روز به‌عنوان روز دانشجو به علت رشادت‌هایی بود که دانشجویان کشورمان در سال 1332 مقابل استعمارگران از خود به نمایش گذاشتند. از همین رو ۱۶ آذر به‌عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت گردیده است.

با این تفاسیر همایش بزرگداشت روز دانشجو با سخنرانی سید محمود انوشه مدرس دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد گچساران با تأخیر برگزار شد درحالی‌که بسیاری از دانشجویان در ساعت 9 صبح در سالن محل همایش روز دانشجو حضور یافته بودند. بااین‌وجود نیز سخنران همایش و رئیس دانشگاه آزاد گچساران با تأخیر قابل‌ملاحظه‌ای وارد سالن محل برگزاری همایش روز دانشجو شدند.

همایش با تلاوتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد و همزمان با پخش سرود ملی کشورمان، مراسم حالت رسمی به خود می‌گیرد. با توجه به استقبال گسترده دانشجویان، این سالن همانند سایر موارد مشابه دیگر بازهم گنجایش حضور دانشجویان و  میهمانان این مراسم را نداشته است.

در این همایش شخصیت‌هایی همچون فرماندار گچساران و جمعی از اساتید دانشگاه نیز حضور داشتند، جمعیتی ایستاده جلوی درب‌های ورودی سالن همایش برای حضور در این مراسم تجمع کرده بودند که همگی ایستاده نظاره‌گر این مراسم بودند اگرچه جمعیت زیادی از دانشجویان  در بیرون سالن همایش حضور داشتند وبرخی دانشجویان هم از پشت پنجره برنامه ها را دنبال می کردند.

به دعوت مجری برنامه سینا اکبری، دانشجوی دانشگاه آزاد گچساران به‌عنوان نماینده دانشجویان دقایقی پشت تریبون قرار می‌گیرد و مطالبی را خطاب به مسئولان دانشگاه آزاد گچساران بیان می‌کند.

رسیدگی مطلوب به امور آموزشی و‌‌ اداری دانشجویان، عدم پاسخگویی برخی اساتید به دانشجویان، بازگشایی بوفه دانشگاه، رسیدگی به وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی، نبود سرویس ایاب و ذهاب برای دانشجویان، اعطای وام و تسهیلات دانشجویی، رسیدگی به فعالیت‌های تفریحی، علمی و ورزشی دانشجویان، تشکیل تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه، نبود وسایل گرمایشی در کلاس‌های درس، توجه به رفع مشکلات کتابخانه دانشگاه و...ازجمله مطالبات این دانشجوی رشته حقوق از متولیان امر بود.

در ادامه این همایش نیز حواس‌ها برای شنیدن سخنان دکتر انوشه جمع‌تر می‌شود و بسیاری از دانشجویان هم با گوشی‌های همراه خود اقدام به ضبط صحبت‌های سخنران اصلی این همایش می‌کنند.

سید محمود انوشه در بخشی از سخنانش در این همایش گفت: در جامعه ما ندانستن فقط یک‌قدم و اما دانستن‌های نادرست هزار قدم ما را به‌سوی انحراف می‌کشاند در جامعه ما آنچه از تربیت و مدیریت می‌دانیم به‌مراتب ازآنچه نمی‌دانیم، خطرناک‌تر است.

وی افزود: اگر به دور ارزش‌های خودمان، فرهنگ غنی اسلامی، هنر و ادبیات خودمان و اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌چرخیدیم هم‌اکنون سالار دنیا بودیم ما یا دور خود چرخیدیم یا مردم را دور زدیم. بنده سال‌ها ادیان مختلف را بررسی کردم و به نظر خودم یک دعا از همه دعاها بالاتر است درحالی‌که نفیس‌ترین و جامع‌ترین دعایی که دیدم دعای حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها است که به درگاه خدا می‌فرمایند که خدایا مرا خرج کاری کن که مرا برای آن آفریدی.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: بنده سال‌ها درکشورهای مختلف این موضوع را داد زدم و گفتم رمز موفقیت من این دکمه اول پیراهن است و انتخاب رشته، شغل و همسر همانند دکمه اول است چراکه اگر دکمه اول را اشتباه بستی تا آخر دکمه‌های پیراهن را اشتباه می‌بندی و اگر ما هم در انتخاب رشته یا شغل اشتباه کنیم ضرر می‌بینیم و اما انتخاب اشتباه همسر یعنی همه خاک‌برسر.

انوشه یادآور شد: ساکنان قلبت را به‌دقت انتخاب کنید زیرا هیچ‌کس به‌جز خودت هزینه اقامتش را پرداخت نمی‌کند. هرگز برای ماندن کسی در زندگی‌تان باج ندهید پس انسان سالم، انسانی مستقل و مهربان است و نه وابسته و مهر طلب و معتقدم در سردر دانشگاه بنویسید بحران جامعه ما نادانی نیست بلکه توهم دانایی است.

انوشه در ادامه با طرح سؤالاتی از دانشجویان آن‌ها را به شناخت بیشتر در رابطه با خودشان و خصوصیات اخلاقی‌شان دعوت و تأکید کرد هر انسانی ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که اگر بشناسد می‌تواند به کشف استعدادهای خود نائل شود پس هر انسانی توانایی‌هایی دارد که ویژه خود اوست و باید آن را کشف کند.

این سخنرانی 2 ساعته در میان تشویق دانشجویان و همچنین با برگزاری مسابقه فرهنگی (پرسش و پاسخ) و اهدای جوایزی به برندگان به پایان رسید.

انتهای خبر/ 

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها