نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
16. خرداد 1399 - 14:39
امام جمعه گچساران:امروز شخص رئیس جمهور آمریکا مدعی است که مسبب وضعیت امروز آمریکا ،ایران است یعنی ایران قدرت دارد که آمریکا را به چنین روزی بیاندازد ،اما بدانید این ما نیستیم و اینکه ترامپ اینقدر احساس خطر می کند معلوم است که ما قدرتمند شده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به سالروز رحلت حضرت امام (ره)گفت:در روز چهادرهم خرداد ماه ،مقام معظم رهبری فرمایشات بسیار راهگشایی نسبت به شخصیت حضرت امام راحل، نسبت به اوضاع دشمنان و هم نسبت به انتظاراتی که از مردم و بویژه نسل جوان دارند، بیان فرمودند.

وی افزود:انقلاب اسلامی با رهنودهای حضرت امام (ره) و با جانفشانی فرزندان این سرزمین به ثمر نشست و نظام اسلامی و دولت اسلامی تشکیل شد،اگرچه حضرت امام (ره)با توکل و ایمان به خداوند  قیام کردند تا انقلاب به پیروزی رسید.

امام جمعه گچساران گفت:بنابراین امروز هم منکر این موضوع نیستیم که در مملکت مشکل و گناهی وجود ندارد ،اما قانونی نیست یعنی کسی نمی تواند بگوید قانونا حجاب ممنوع است ،پس بنابراین حکومت و ریل گذاری قانون اسلامی و دینی است .

حجازی درادامه تصریح کرد:امام راحل می خواستند زمینه دین داری و دین مداری در جامعه فراهم شود که الحمدالله این مهم انجام شد،درحالی که حضرت امام (ره)عمل صالح انجام دادند و به مبارزه با فسق ،جور و ظلم پرداختند و ملت هم حمایت کردند در حالی که آمریکا هم سیلی ها متعددی از ملت بزرگ ایران دریافت کرده که امروز به چنین وضعیتی دچار شده است.

وی درادامه گفت: حضرت آقا فرمودند که امام (ره) احساس حقارت مملکت را به احساس عزت تبدیل کردند ،دوران طاغوت ملت احساس حقارت می کردند درحالی که امروز شخص رئیس جمهور آمریکا مدعی است که مسبب وضعیت امروز آمریکا ،ایران است یعنی ایران قدرت دارد که آمریکا را به چنین روزی بیاندازد ،اما بدانید این ما نیستیم و اینکه ترامپ اینقدر احساس خطر می کند معلوم است که ما قدرتمند شده ایم.

حجازی تصریح کرد:حضرت آقا باز هم فرمودند انتظارم از خود، از جوانان و نخبگان این است که در فکر ایجاد تحول باشند ،در زمینه عدالت باید تحول ایجاد کنیم و در زمینه اقتصاد تحویل در این است که بند ناف اقتصاد را از نفت جدا کرد،پس هرجامعه زنده ای نیاز به تحول دارد که در مواردی تحول نداشته ایم و عقب گرد داشته ایم.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:به عنوان مثال کسانی که امروزه مجددا برگرده مردم سواره شده اند همان برگشت به عقب است ،مثل ظلم ،مثل بی عدالتی در جامعه و آنروزها بی عدالتی در جامعه بود و گاهی اوقات این موارد هم مشاهده می شود چرا که از آرمان های حضرت امام (ره) و انقلاب فاصله گرفته ایم و به پیروی از طاغوت رفته ایم.

حجازی افزود:آنچه امروز در آمریکا و ایالت های آمریکا مشاهدمی شود بروز واقعیت هایی است که همیشه پنهان نگه داشته می شد، وضع آمریکا مثل آتش زیر خاکستر بود اینکه یک پلیس زانویش را بروی گردن یک سیاه پوست بگذارد تا فوت کند چیز تازه ای نیست و این خوی آمریکایی است وامروز اوج عزت در جهان ایران اسلامی است و حضیض ذلت همان آمریکاست.

وی درادامه با اشاره به سیل کمک های مومنانه در کشور گفت:سپاه پاسداران، بسیجیان نهادها، و همه و همه دست به دست هم دادند و رزمایش کمک مومنانه را به خوبی محقق کردند ، در بحث کمک رسانی به نیازمندان مشکلی نداریم و این درحالی است که در آمریکا بیش از 10 هزار نفر تا شب گذشته بازداشت شدند ، بسیاری هم کشته و مجروح شدند و خیلی از مکان ها به آتش کشیده شد و بسیاری ازمردم آمریکا در گرسنگی شدید رنج می برند.

وی تصریح کرد:مردم ما در بحث مواسات و رزمایش کمک مومنانه تلاش می کنند به نیازمندان کمک کنند هرچند مشکلاتی در کشور وجود دارد اما نسبت به کشورهای دیگر جهان مشکلات مان کمتر است.

حجازی گفت:از همه نهادها ،گروه ها و افرادی که در مهار آتش سوزی ها تلاش کردند تشکر و قدردانی دارم هر چند خسارت های زیادی در پی آتش سوزی ها نیز شکل گرفت و تقاضایی از مسئولین دارم که از پیش تلاش و برنامه ریزی کنند که شاهد چنین مواردی نباشیم.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات کاربران

تازه های سایت