نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
26. فروردين 1398 - 13:40
مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید مخابرات گچساران با حضور مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که در این آیین "فریدون کرمی" بعد از ۱۳سال سکان ریاست مخابرات این شهرستان را به "آرش احمدی" داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،سید غلامحسین افتخاری،مدیرعامل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد در آیین تکریم و معارفه رئیس جدید مخابرات گچساران که با حضور معاون فرماندار و برخی مسئولین در سالن جلسات فرمانداری گچساران برگزار شد، از برنامه ریزی برای توسعه اینترنت پرسرعت در روستاهای استان خبر داد و گفت: هم اکنون ۲ زیرساخت فیبر نوری در این استان وجود دارد و امسال سه طرح گسترش شبکه فیبر نوری در مناطق باشت به چرام، لیکک- لنده و سی سخت - یاسوج اجرا می شود.

دسترسی 66روستا به خدمات اینترنت پرسرعت

وی افزود: ۶۶ روستا در مناطق مختلف این استان به خدمات اینترنت پرسرعت شامل «ای. دی. اس. ال» دسترسی دارند وتاکنون یکهزارو ۶۹۱روستای این استان به انواع ارتباطات مخابراتی مجهز شده اند.

ضریب نفوذ تلفن همراه اول در استان112.87 درصد

افتخاری اظهار کرد:یکهزار و ۷۰۵کیلومتر فیبرنوری در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ایجاد شده که از این مقدار ۵۷۲ کیلومتر فیبرنوری روستاهاست و ضریب نفوذ تلفن همراه اول در استان112.87 درصد است.

890هزارمشترک تلفن همراه  در استان

وی اظهار کرد: در حال حاضر 890 هزار مشترک تلفن همراه  در کهگیلویه و بویراحمد وجود داردوتعداد زیادی از مردم این استان از تلفن همراه استفاده می کنند که استفاده از تلفن ثابت در کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافته است.

افتخاری تصریح کرد:یک هزار میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های مخابراتی این استان در سال گذشته هزینه شدو در سال 97 نیز 40 روستای کهگیلویه و بویراحمد به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شدند.

کهگیلویه و بویراحمد رتبه سوم کشور در مصرف اینترنت

مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه وبویراحمد بعد از استان‌های تهران و خوزستان در مصرف اینترنت رتبه سوم کشور را دارد.

در این مراسم از زحمات "فریدون کرمی" قدردانی و "آرش احمدی" به عنوان رئیس جدیداداره مخابرات گچساران معرفی شد.

احمدی۴۶ساله،دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق- گرایش مخابرات، پیش از این به مدت ۱۰سال در مسئولیت مدیریت مراکز تلفن شهید قندی و امام علی(ع) این شهرستان ایفای نقش کرده  بود،۱۰سال ریاست مرکز ارتباطات بیش شهری(pc)گچساران از دیگر سوابق او است.

گفتنی است فریدون کرمی ۱۳ سال رئیس مخابرات شهرستان گچساران بود.

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها