نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
2. فروردين 1398 - 15:22
امام جمعه گچساران گفت: آقای سرپرست فرمانداری شما وظیفه دارید به عنوان نماینده دولت اسلامی به عین احکام دین به طور شایسته رفتار کنید اگر نمی توانید پس کنار بروید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک سال نو ،گفت:سال نو و میلاد امام علی علیه السلام را به همه نمازگزاران و مسلمین تبریک می گویم، سال جدید بوی علوی می دهد و ان شاءالله خداوند توفیق دهد که مسیرمان در زندگی مسیر علوی باشدو نیزسال عزت و اقتدار برای ایران اسلامی و نیز روسیاهی دشمنان باشد.

امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به فرمایشات حکیمانه حضرت آقا درحرم مطهر رضوی و نیز  در خصوص شعار سال،تصریح کرد:حضرت آقا فرمودند سال رونق تولید، یعنی ملت و دولت تلاش کنند که بحث تولید رونق پیدا کند که در این صورت  بخش قابل توجهی از فقر و بیکاری  درکشورمان نیزکاهش پیدا خواهد کرد.

وی افزود:دشمن تلاش کرد که ایران ناامن ترین کشور جهان باشد اما با هدایت حکیمانه رهبر انقلاب و به برکت نیروهای مسلح،امنیتی،بسیجیان و ... امروز ایران اسلامی از امن ترین کشورهای دنیاست؛در بحث رشد کشور و در بحت تولید و مسائل اقتصادی باید از ظرفیت جوانان استفاده شود.

صیانت و حفاظت از مرزهای فرهنگی

امام جمعه گچساران گفت:صیانت و حفاظت از مرزهای فرهنگی نیز لازم است و علت اینکه دشمن در همه عرصه ها شکست می خورد همین بحث عقیده ، ایمان مردم و دین مردم است و دشمن تلاش دارد همین سنگر را هم نابود کند.

برخی افراد نادانند و نمی فهمند

امام جمعه گچساران اظهار کرد:در درون کشور برخی افراد نادانند و نمی فهمند و برخی هم دانسته آب به آسیاب دشمن می ریزند،دشمن می خواهد جوان ما وقتش را صرف ولنگاری ، رقص و پایکوبی کند و برخی دانسته در کشور همین کار را می کنند و به توصیه های رهبرانقلاب در این زمینه بی توجهی می کند و عکس قضیه هم عمل می کنند.

خیانت به مردم

حجازی تصریح کرد:برخی به نام خدمت به مردم خیانت به مردم می کنند و مردم را عروسک و بازیچه تلقی می کنند و بی احترامی به مرم و تحقیر مردم را مرتبادر برنامه دارند،در کشور این مصیبت را داریم که دانسته هم می شود خیانت و جنایت.

کشف حجاب

وی افزود:آنهایی که می خواهند زن ها را ملعبه مردم و جوانان قرار دهند جنایتکارند و  مدیر و موسس چنین جلساتی به فرموده حضرت امام راحل می شود جنایتکار.

امام جمعه گچساران گفت:اینکه مردم را مسخره کنیم می شود جنایتکار،زن ها نباید گول بخورند و بزک کرده بیرون بروند ودر جلساتی که با پول بیت المال و اختیارات بیت المال  انجام می شود ؛کشف حجاب می کنند همان جلساتی که بر خلاف سیره ائمه اطهار علیهم السلام برگزار می شود که این نیزخواست دشمن است.

حجازی افزود:امام (ره) فرمودند که با سر باز و لخت این مقام زن نیست ،زن آدم ساز است و مربی انسان است و دارای شان و مقام بس بزرگی است و زن را نباید ملعبه و بازیچه قرار دارد،آیا جنایتی از این بزرگتر نسبت به زن وجود دارد که زن با این مقام بزرگ را با زیورآلات سرگرم کنند و به عنوان یک ابزار و وسیله به زن نگاه کنند.

حجازی تصریح کرد:متاسفانه امروز این مسائل در کشور وجود دارد و در گچساران هم چنین مراسماتی برگزار می شود در حالی که حضرت امام فرمودندکه ما می خواهیم زن در مقام والای انسانی خودش باشد نه ملعبه دست برخی افراد.

امام جمعه گچساران گفت:برادران انتظامی قرص و قوی و محکم فرمایشات رهبر و حضرت امام راحل را مد نظر داشته باشید و از برگزاری چنین جلسات سوئی باید ممانعت کنید.

چرا مردم را فریب می دهید

وی افزود: آنهایی که اینگونه می گویندکه بگذارید مردم بدین شکل ناصواب شاد باشند ،خائن هستند چرا که مردم را فریب می دهند و به سوی جهنم سوق می دهند،باید با دقت و با درایت ؛نیروی انتظامی ،سپاه،دستگاه قضایی و همه و همه فرمایشات امام و رهبری را موظفیم اجرا و با قدرت هم با این جور مسائل برخورد کنیم.

خودنمایی دختران درمحضر نامحرمان

امام جمعه گچساران تصریح کرد:حق ندارد کسی زمینه ای فراهم کند تا دختران به شکل ناصحیح در محضر نامحرمان خودنمایی کنند بعد برخی هاهم بگویند بگذارید مردم شاد باشند،مومن اگر مومن است باید صریح باشد اینکه جلسه ای تشکیل بدهند و بعد مثل همان دستوری که رضا خان داد همان کار انجام شود، رضا خان قلدر نتوانست و به زور سرنیزه هم نتوانست اما در نظام اسلامی زمینه فراهم شود تا دختر با اختیار خودش روسری اش را بردارد و جلسه ای دشمن شاد کن شود.

حجازی گفت:از اداره ای در نامه ای به این جشن مجوز داده شد،درحالی که این جشن منفور آبروی مردم گچساران را خدشه دارکرد و مردم گچساران را نیز رقاصه معرفی کردند،متاسفانه مجوزی داده  می شود که در آن مجوز نوشته شده بود با تایید شورای تامین؟و چه بنایی دارد که یک مراسم میلاد امیرالمومنین علیه السلام بخواهد مجوز شورای تامین را داشته باشد،تا چند دختر جو زده بشود و روسری اش را بردارد.

آقای فرماندار کناربروید

وی تصریح کرد: آقای سرپرست فرمانداری شما وظیفه دارید به عنوان نماینده دولت اسلامی به عین احکام دین به طور شایسته رفتار کنید اگر نمی توانید پس کنار بروید،مسئولی هم  می گوید که زورم نمی رسد که اگر لازم شد و مسئولین مربوطه به وظیفه شان عمل نکردند با عنایت امام زمان(عج) بی پرده و صریح مسائل را عنوان می کنم.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:بنابراین فرماندار یا اجازه داده است یا نه ،اگرنداده پس رسما اعلام کند ،پس آن کسی که نامه نوشته است به تایید شورای تامین پس تهمت زده است و دروغ گفته و باید برخورد شود،در حالی که درتماس با برخی اعضای محترم شورای تامین، هم خبرنداشتند.

دستور وزیردر جشن روزپدر

وی افزود:اما در مواردی هم گفته شد که از تهران و وزارتخانه دستور داده شد که باید این برنامه برگزار شود ،مگر چه خبر بود که احتیاج به اذن وزیر یا وزارت خانه دارد و احتیاج به تایید شورای تامین دارد که باید بررسی شود و عمق موضوع کشف شود.

حجازی گفت:اگر مسئولین محترم به وظیفه شرعی شان عمل نکنند برفرض اینکه خیلی هم حامی داشته باشد طوری صحبت خواهم کرد که خودشان کنار بروند اما بنده طلبه هستم و اخلاق را رعایت می کند تا جایی که به مبانی دینی لطمه وارد نشود.

توهین به مردم گچساران

وی گفت:این جلسه توهین به امیرالمومنین علیه السلام بود و چه نیازی به دستور وزارت بود و چه نیازی داشت اداره کل و مدیرکل در جریان باشند و دیگر چه نیازی داشت که شورای تامین تایید کند که اینها خود بحث هایی هستند که به سادگی از کنارشان نخواهیم گذشت.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:یعنی شما خیال می کنید مردم گچساران از عفاف و حجاب دست برداشته اند یعنی شما خیال می کنید مردم گچساران بی دین هستند ،این مردم حامی اهداف خون بچه هایشان هستند که نثار این انقلاب کرده اند و خواهشمند است مردم را بازی ندهید.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت