نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
3. ارديبهشت 1396 - 8:19
تاجگردون نوشت: برخی از افرادی که درگذشته نان و نوای خود را در قوم طلبی دیده بودند اکنون‌که بوی وحدت را استشمام و بازار تزویر خود را کساد می‌بینند مجدداً ساز قوم‌گرایی خود را کوک و بر طبل تفرقه و نفاق می‌کوبند و آتش خرمن‌سوز قوم‌گرایی را روشن کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در یادداشتی نوشت:

بسمه‌تعالی
با سلام به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج) و با درود به روح پرفتوح بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و با درود به ارواح طیبه شهدا و با آرزوی سلامتی و توفیق برای مقام معظم رهبری و کلیه خدمت‌گزاران به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی و با عرض ادب و احترام خدمت مردم شریف شهرستان‌های گچساران و باشت؛

انتخابات شورای شهر و روستا با امید به خداوند متعال و حضور گرم و پرشور شما مردم شریف هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار و قطعاً یک‌بار دیگر مردم با انداختن رأی خود به صندوق، برگ دیگری از تاریخ زرین انقلاب اسلامی ایران را مبنی بر حضور هوشمندانه در انتخابات ورق خواهند زد.

به‌عنوان وکیل شما که افتخار دارد دارای رأی قاطع عموم مردم از هر قوم و طایفه و هر جریان سیاسی می‌باشد وظیفه خود می‌داند نکاتی چند در خصوص انتخابات شورای شهر و روستا به استحضار رسانده و درخواست نمایم در راستای وحدت مثال‌زدنی خود که در اسفند نودوچهار و با رأی پاکتان به این‌جانب به اثبات رساندید، تلاش نموده تا این انتخابات بیش‌ازپیش منشأ تقویت پایه‌های وحدت شود.

همچنان که قبلاً نیز اعلام نمودم، ازآنجاکه انسان‌های شایسته‌ای از شهر و روستا خود را توانمند جهت پذیرش مسئولیت عضویت در شوراها دانسته لذا به حفظ حرمت این عزیزان و اعتقاد بر بالا بودن شعور مردم در انتخاب اصلح، تمایل به معرفی افرادی خاص به مردم نداشته و از هم‌اکنون خود را آماده همکاری با منتخبین مردم میدانم.

احترام به قوم و طایفه از خصلت‌های خوب مردم این خطه است و همواره این رفتار پسندیده نیز مورد تأکید این‌جانب و همه بزرگان منطقه می‌باشد؛ اما همچنان که مستحضرید از گذشته دور تاکنون شرط موفقیت و عمران و آبادانی پذیرش مسئولیت مشترک است و همگان می‌بایستی تلاش کنیم منتخبین نهایی ترکیبی از همه اقوام بوده و شایسته‌ترین افراد از هر قوم و طایفه‌ای انتخاب گردند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر که بیانگر رأی بیش از هفتاددرصدی در همه طوایف به این‌جانب از قبیل ترک (کشکولی، دره شوری و …) لر (باوی و بویراحمد و بختیاری) و دیگر همشهریان عزیزم سادات، بهبهانی، همه طوایف کهگیلویه‌ای،اصفهانی، بندری، ممسنی و… می‌باشد نشان داد طلسم قومیت شکسته شد و اگرچه هنوز تا سرحد مطلوب فاصله‌داریم ولی می‌توان گام‌های مناسبی در این زمینه برداریم.

تاریخ این خطه نشان داده چه بسیار لر زبانان و ترک‌زبانانی که با شعار قومیت برمسند نشستند اما نتوانستند شایستگی قومشان رانشان داده و با عملکردی نامطلوب به شأن و شایستگی قومشان آسیب رساندند؛ و چه بسیار انسان‌هایی که فارغ از هیاهوی نژاد و قومیت به عرصه خدمت ورود کردند و با خدمت شایسته به دیار خود، نه‌تنها افتخار قومشان شدند بلکه محبوب دیگر اقوام شدند و لذا چه زیباست در انتخابمان با حفظ حرمت قوم و طایفه، شایسته را برگزینیم تا آیندگان به انتخابمان افتخار کنند.

این‌گونه احساس می‌شود برخی از افرادی که درگذشته نان و نوای خود را در قوم طلبی دیده بودند اکنون‌که بوی وحدت را استشمام و بازار تزویر خود را کساد می‌بینند مجدداً ساز قوم‌گرایی خود را کوک و بر طبل تفرقه و نفاق می‌کوبند و آتش خرمن‌سوز قوم‌گرایی را روشن کرده که در این خصوص لازم است مردم شریفمان با هوشیاری لهیب این آتش را به دامان آتش افروزان برگردانند.

داشتن اندیشه سیاسی برازنده هر انسان است و انسان بی‌اندیشه مرده است. مشابه آنچه در قوم‌گرایی مطلق رؤیت می‌شود، ساز سیاسی‌کاری بی‌هویت که هیچ مزیتی برای منطقه نداشته توسط آنانی که با این‌گونه بازی‌ها بی‌هویت شناخته می‌شوند زده‌شده و عدم هوشیاری مردم می‌تواند یک‌بار دیگر مسیر عمران و آبادانی را دچار انحراف کند.

تجربه چند سال اخیر نشان داده که تندروی از هر سو محکوم است و انسان‌های شایسته از هر سو می‌توانند در قالب یک شورای کارآمد خدمت کنند و اینک لازم است مردم عزیز بار دیگر این سفره نامبارک را برچینند و آنچه و آنکه را فکر می‌کنند عزت خود و شهر و دیارشان را فراهم می‌آورد انتخاب کنند.

شورا می‌بایستی ترکیبی از متخصصین متعهد، انسان‌های مجرب و موجه، جوانان و زنان باانگیزه باشد و هر یک از این دسته‌ها به‌تنهایی نمی‌توانند خدمت شایسته و جامع به شهر و روستا انجام دهند. لذا لازم است در رأی خود همواره این‌گونه انتخاب کنید که ضمن اجتناب از تک رأی دادن، به ترکیب شایسته شورا رأی داده و بدانید برگزیده موردعلاقه شما بدون یک ترکیب مناسب کارآمد نخواهد بود و انتخابتان کم اثر و یا بی‌اثر خواهد شد.

تیزهوشی شما در انتخاب هماهنگ برای کار بهتر از دیگر نکات انتخاب است و انتخاب اعضاء شورای شهر و روستا محل تسویه‌حساب‌های قومی و سیاسی نبوده و بدانید اگر این انتخاب جولانگاه اختلافات شود تا چهار سال دیارمان شاهد تداوم این وضعیت خواهد بود و انرژی آنان که باید وقتشان صرف آبادانی شود صرف رفع تعارضات خواهد شد و ره به‌جایی نخواهیم برد.

نکته آخر آنکه: قدر رأی خود را بدانید و از آنانی که تلاش کردند در سنوات گذشته از قوم و جریان سیاسی خود به هر قیمتی کسی را به شورا بفرستند سؤال بفرمایید، اگر بر آن انتخاب راضی بودند شما نیز همان راه را انتخاب کنید و اگر نتوانستند به آنچه می‌خواستند برسند رها کنید و راه منطق را انتخاب کنید.

ارادتمند
غلامرضا تاج گردون

انتهای پیام/م

نظرات کاربران

تازه های سایت