نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
4. اسفند 1402 - 20:46
علی‌محمد آقایی در جمع مردم گچساران:
برخی از مناظره فرار کردند/ وعده‌های دروغین می‌دهند
علی‌محمد آقایی گفت: برخی از حاج قاسم حرف می زنند اما جواب سلام مردم را نمی دهند چرا وعده های دروغین به مردم دادید؟ از کارخانه لاستیک سازی تا راه آهن گچساران و...، اما انتخابات که می شود بازار وعده های دروغین گرم می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، علی محمد آقایی کاندیدای انتخابات مجلس دوازدهم در حوزه انتخابیه گچساران و باشت گفت:از صدر اسلام تا کنون مبارزه و مقابله جبهه حق و باطل بوده است.در دوران انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی شکل گرفت و چند ده کشور علیه کشورمان هم پیمان شده بودند درحالی که امکاناتی جهت مقابله با دشمن نداشتیم اما جانفشانی رزمندگان در دوران دفاع مقدس عزت و اقتدار را برای ملت بزرگ ایران رقم زد و حرف این است اگر به خداوند ایمان داشته باشیم پیروز خواهیم شد.

آقایی گفت: امروز مردم در این اجتماع با قلب شان آمده اند. مجلس محل قانونگذاری و نظارت بر قانون است و باید قوانیتی مصوب شود که مشکلات مردم را مرتفع کند، اگر قانونی مصوب شد نماینده موظف است نظارت کند و پیگیری کند مجلس در راس امور است، اما متاسفانه در راس امور رگه های فساد مشاهده می شود.مجلس باید از سایر قوا تحقیق و تفحص کند و بر قوانین جاری کشور نظارت کند.

وی افزود: الان مشکلاتی در جامعه وجود دارد، معیشت، بیکاری، بی عدالتی و تبعیض؛ اما گچساران و باشت سرشار از ظرفیت ها است نیروهای انسانی نخبه ای داریم که متاسفانه در سطح کشورمان بکارگیری نشده اند.دشت های حاصلخیز، ظرفیت های گردشگری و همچنین منابع زیر زمینی ما که در سایر استان ها به عنوان منبع اشتغال است اما در شهرستان ما کاری انجام نمی شود.

آقایی ادامه داد: در گچساران و باشت علی رغم وجود قومیت ها و طوایف مختلف دارای امنیت کامل هستیم و از همه کسانی که بانی این امنیت هستند تشکر می کنم اما چرا آخرین استان از نظر توسعه هستیم استان های دیگر حتی یک سوم ظرفیت منابع ما را هم ندارند اما چرا فرزندان گچساران باید در استان های جنوبی مشغول کار شوند؟.

وی افزود: لذا باید نخبگان به مردم جواب بدهند. اگر صدا و سیما به جای مناظرات نامزدهای انتخابات که برخی هم نیامدند، از سخنان نخبگان بهره می بردند چه بسا بهتر بود چرا در اکثر شاخص ها استان مان از آخر اول است و چه کسی باید پاسخ بدهد و تا زمانی که احساسی و قومیتی و طایفه ای رای بدهیم مقام آخر در هر عرصه ای خواهیم بود.

این کاندیدا تصریح کرد: برخی افراد چقدر رو دارند در حالی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی چندین بار برخی ها را به عنوان مفسد اقتصادی نام بردند پس چرا تغییر ایجاد نمی کنید و تا زمانی که با این شرایط انتخاب کنید،پس تکلیف مان همین خواهد بود.

آقایی ادامه داد: مدیران مفسد و ناکارمدی که موحب شدند مردم ناامید شوند مدیرانی که بارها در تهران به دنبال رد صلاحیت یا تایید صلاحیت هستند؛ چرا مردم به هوش نمی آیند.چرا افرادی که دراین شهرستان نماینده بودند در مناظرات شرکت نکردند و فرار کردند.زمانی دراین شهرستان وزیرانی هرهفته می آمدند اما نتیجه چه بود و بروید بررسی کنید خروجی چه بود؟ و در نهایت نرخ بیکاری بیشتر ،طلاق بیشتر و خودکشی هم مقام اول نصیب مردم شد.

وی افزود: اگر به جای آن وزیرانی که هر هفته به گچساران می آمدند سرمایه گذار می آمد این همه مشکل نداشتیم .برخی لقب امیرکبیر می گیرند اما مردم شهر همچنان گرسنه اند و سفره معیشت شان کوچکتر شده است. برخی از حاج قاسم حرف می زنند اما جواب سلام مردم را نمی دهند چرا وعده های دروغین به مردم دادید از کارخانه لاستیک سازی تا راه آهن گچسارانو...،اما فصل انتخابات که می شود بازار وعده های دروغین گرم می شود.

آقایی ادامه داد:در قاموس قشقایی نیست که بخواهد اختلاس کند، متقلب کسی است که دست در آرای مردم می برد و آرای شورای دور پنجم دوگنبدان را تغییر می دهد، متقلب خودتان هستید.

وی تاکید کرد: برای برون رفت از وضعیت موجود پیگیر حضور سرمایه گذار و آموزش و ترویج فرهنگ کار در گچساران و باشت هستم، از مشکلات این است که همه بدنبال پشت میز نشینی هستیم اما کارهای زیادی با توجه به ظرفیت ها می توانیم داشته باشیم و باید فرهنگ کار در گچساران و باشت تغییر کند.تکمیل چرخه محصولات کشاورزی می تواند بخشی از مشکلات را حل کند و اهمیت به صنایع دستی گچساران و باشت و همچنین تولیدات کشاورزی می تواند رافع برخی مشکلات باشد.

آقایی در پایان گغت:استفاده از توانمندی نخبگان هر دو شهرستان می تواند از مشکلات بکاهد اگرچه  تبغیض و بی عدالتی در گچساران و باشت کمر مردم را بریده است و معتقدم باید در بحث مدیریت ها از بانوان هم بهره برد.

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت