نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟

پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، برگرفته از نام امامزاده ای پر آوازه ،صاحب جاه ،جلالت و صحیح النسب حضرت بی بی حکیمه خاتون سلام الله علیها در جنوب ایران زمین«چهارمین حرم اهل بیت علیهم السلام »مجموعه ای از جوانان فعال فرهنگی گچساران ؛ در جستجوی نگاه و بیانی جدید در عرصه اطلاع رسانی است.

مقام سترگ ولایت به کرات بر کار اساسی در عرصه خبر و اطلاع رسانی تاکید کرده بودند و به همین علت در روزگاری که جنگ سخت در سراسر دنیا به جنگ اطلاع رسانی تبدیل شده است بر آن شدیم که به سهم خود با پیش فرض حفظ و دفاع از اصول، و تعهد به واقعیت، مردم و حقیقت ،وارد عرصه عمل سیاسی - اجتماعی شویم.

تیم رسانه ای آفتاب جنوب در حقیقت آمده است تا کلیشه های موجود در عرصه سایت های خبری را بشکند و بدون وابستگی های سیاسی و مالی از مردم و برای مردم بنویسد .

 

آفتاب جنوب بیش تر از اینکه یک سایت خبری باشد می خواهد مأمن آرامشبخش جامعه برای دسترسی به خبر ها و تحلیل های قابل توجه و فارغ از جهت گیری ها باشد تا نشان دهد عمل به وظیفه انقلابی در عرصه رسانه ای سیاسی – اجتماعی هم امکان پذیر است .

آفتاب جنوب چون به دستور و برای حفظ منافع کسی برپا نشده‌است، همواره خواهد کوشید که راه استقلال رود، این آرزو و خواست ماست .

آفتاب جنوب، امروز یک سنگر است در خاکریز اول نبردی که آن را «جنگ نرم» می‌خوانند و اگر حق مدد فرماید برای حراست از فردای ایران اسلامی این سنگر را تبدیل به قرارگاهی خواهیم کرد تا جانانه از فرهنگ آسمانی این مرز و بوم حراست نماییم

سیستم عصبی جوامع امروز در دست رسانه‌ها و اصحاب رسانه است. اگر استراتژی رسانه‌ای نداشته باشیم، برایمان استراتژی می‌نویسند، اگر ایده نداریم، برایمان ایده می‌نویسد و اگر فکر نکنیم، برای ما فکر می‌کنند. آنها سخت به دنبال صندلی‌های خالی هستند. اگر صندلی خالی فرهنگ و اندیشه را خالی بگذاریم دیگرانی هستند که بر آن تکیه زنند و ما را اسیر ریل‌گذاری‌های مجازی کنند

آفتاب جنوب های بسیاری  باید بیایند تا تکثر در جبهه رسانه‌ای نظام اسلامی را شکل دهند و جریان فرهنگی پویا و مقتدر ایران اسلامی را با تکیه بر تجربیات نسل اول و دوم انقلاب و حق‌خواهی و استکبار‌ستیزی نسل سوم و چهارم که زلال تر و فهیم تر از نسل های پیشین در پاسداشت آرمان‌های این نظام لحظه‌ای درنگ و تردید به خود راه نداده اند را پشتیبانی کنند

این حق برای مخاطبان آفتاب جنوب است که اگر سکوت کردیم ما را بازخواست کنند. سکوت گاه به معنای ندیدن حقیقت، چشم بستن بر حقانیت، سانسور واقعیت و عبور از یک تکلیف است. سکوت گاه به معنای دروغ‌گویی است یعنی آنچه را دیده‌ای با سکوت خود اعلام کنی آن را ندیده‌ام .

وجیه بودن خوب است اما اصل نیست. می‌توان با همه بود و با همه همراه شد و با کنار گذاشتن مهمیز نقد و اعتراض، محبوب دل‌ همگان شد. می‌توان کلی‌گویی‌های دبستانی کرد و به احترام تابوهای تراشیده شده کلاه مبارک را برداشت، می‌توان در یک بازی تمام‌عیار جمعی، عده‌ای گرم‌ شوند، عده‌ای سرگرم و گروهی دیگر هم به تماشای این گرم شدن‌ها و سرگرم‌شدن‌ها بنشینند، آنگاه دیگر از ملامت ملامتگران خبری نخواهد بود.

آفتاب جنوب از سیاه‌نمایی، القای یأس و ناامیدی و چشم‌ بستن بر تلاش های خالصانه قاطبه مسئولان نظام اسلامی اعلام بیزاری و برائت دارد و کارکرد اول رسانه را در ترویج امید، نشاط، پشتکار، عدالت و پیشرفت نسل امروز و فردایی می‌داند که امید اول جهان اسلام و بشریت سرگشته‌ای است که به دنبال مشعل‌های فروزان برای نیل به سرچشمه فضایل و نیکی‌ها هستند.

ما ، ملتی بی بدیل هستیم . ملتی زنده و پویا، تمدن ساز، فرهنگ دوست ، شجاع و نترس ، دوستدار وطن و هوشمند و زیرک که در اوج تشتت ظاهری ، آرایش وحدت آمیز را به سرعت شکل می دهیم و اگر پرت هایی هم در مسیر داریم ، چندان قابل اعتنا نیست . ما پهلوان میدان های سخت و دشواریم . قرن هاست که در محبت مولای متقیان علی علیه السلام غواصی می کنیم و بوسه بر ذوالفقاراو زده ایم و در اطاعت از او شتاب می ورزیم . در بازخوانی شادی های او شاد و در غم غربت و مظلومیت او خونباریم و به یقین رمز جاودانگی ما هم در همین محبت گداخته ای است که به او داریم.

تاریخ بستر تکرار حادثه هاست . ما از ورق هایی که بر تاریخ این مرزوبوم رقم خورده است ، به نیکی دریافته ایم که هرگز نباید از برابر عربده فتنه ها عقب نشست ؛ چرا که ملتی که عاشورا دارد همیشه پیروز است

ما در انتظار رجعت سرخ ستاره ایم و تا طلوع فجر از دل ظلمت شب ، به اندازه پریدن یک شاپرک از روی غنچه نسترن تا برگ گل شقایق زمان باقی است . کافی است لحظه ها را شمارش کنید... 

 

 

*اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج*

 

تازه های سایت