نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
8. ارديبهشت 1401 - 21:25
عصر امروز مراسم تودیع و معارفه مدیران اداره آموزش و پرورش شهرستان گچساران با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، در ادامه جابجايی ها در آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، "ایوب مقیمی" مدير آموزش و پرورش گچساران که از چندی پيش زمزمه های جابجايی وی و حضور يکی از فرهنگيان هم طایفه ای اش(دولتیاری) مطرح  شده بود، جای خود را به "انوشیروان قیطاسی"داد.

عصر امروز مراسم تودیع و معارفه مدیران اداره آموزش و پرورش شهرستان گچساران  با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در مجتمع فرهنگی ورزشی آموزش و پرورش این شهرستان‌ برگزار شد که در این مراسم از زحمات "ایوب مقیمی" مدیر سابق  آموزش و پرورش گچساران تقدیر و "انوشیروان قیطاسی" به عنوان مدیر جدید این اداره معرفی شد. 

براین اساس ایوب مقیمی از خرداد ماه ۹۸عهده دار این مسئولیت در آموزش وپرورش گچساران بود.اگرچه از سمت های پیشین "انوشیروان قیطاسی "در اداره آموزش پرورش گچساران می توان به کارشناس مسئول آموزش متوسطه اول نام برد. 

گلایه  همیشگی فرماندار گچساران

روانبخش دیهیمی خوب،فرماندار گچساران در این آیین گفت:گلایه ای دارم هرچند همیشه گرفتار این موضوعات هستیم و هنوز با مشکل نشستن جایگاه مهمان درجلسات و همایشات دست و پنجه نرم می کنیم،خواهش دارم  که عزیزان نسبت به این موضوعات توجه کنند و این موارد را رعایت کنند.

وی افزود:با تدبیر حضرت امام‌ راحل روز قدس نامگذاری شد و درحقیقت روز قدس روز اتحاد و وحدت مسلمانان است و از همه دعوت می کنم تا در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت گسترده داشته باشیم.

دیهیمی خوب تصریح کرد:چندچالش در آموزش و پروش می بینم، یکی اینکه بحث پایین بودن شان و جایگاه معلمین است. به هرحال انسان درهرجایگاهی نیازمند احترام است و به تبع رفتار شایسته انسان موجب احترام ازسوی دیگران خواهد بود و به قولی حرمت امامزاده به متولی امامزاده است و خود همکاران بایستی حرمت خودشان را داشته باشند.

فرماندارگچساران اظهارکرد:ما معلمین جزو قشر متوسط جامعه هستیم، اینکه پیش هرکسی گلایه کنیم که ذلیل و بدبخت هستیم،پس دیگران هم باور می کنند بنابراین اول باید ما خود معلمین به شان و جایگاه خودمان اهمیت و احترام بگذاریم.معلمین با حرمت آموزش می دهند و کارشان هم تربیت انسان هاست و ما معلمین الگوی دانش آموزان و اقشار مختلف جامعه خواهیم بود و حرمت نهادن نیز وظیفه اصلی ما خواهد بود.

وی ادامه داد:به هرحال اظهار تنفر از کار اقدام شایسته ای نیست هرچندمشکلاتی هم دربرخی صنوف و مشاغل دیگر وجود دارد اما ما معلمین باید عاشق کارمان باشیم و شغل معلمی باید با عشق و علاقه و توام با احترام باشد، درثانی درمحیط کار باید نسبت به همدیگر احترام متقابل داشته باشیم و برخوردها و رفتارها درشان و جایگاه معلم باشد.

دیهیمی خوب گفت:دومین موضوع نیز بحث مهارت ودانش معلمین است گرچه نیروهای زبده و توانمند بسیاری داریم اما یک معلم باید مسلح به علم و دانش روز باشد،اگر با دانش باشیم حرف ها برای گفتن خواهیم داشت درغیر اینصورت ارزش و جایگاه خودمان را ازدست خواهیم داد و بهترین راهکار نیز دانش افزایی است.

فرماندار گچساران افزود:بنابراین مهیا کردن فضای مناسب برای رشد و تعالی معلم و نیزفراهم کردن زیرساخت های لازم دربستر آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است، شعارمان این است که موتور و توسعه هرجامعه ای وابسته به معلم است و این شعار باید درعمل نیز اجرایی شود و اگر درجامعه ای بی اخلاقی و ناهنجاری بوجود می آید باید یقه معلم را گرفت، و اگر ما خوب معلمی کرده باشیم یقین بدانید که جامعه ما عاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.اگرچه معتقدم باید شرایط برای رسالت واقعی معلم درجامعه فراهم باشد چرا که رسالت معلم همان تعلیم و تربیت نیروی انسانی است.

اعتراضمان باب تبعیض هاست

 وی اظهارکرد:ما معلمین می توانیم برنامه ریزی کنیم که یک زندگی متوسط داشته باشیم ،حتی دربسیاری از ادارات و نهادها حقوقی کمتر از ما معلمین دریافت می کنند اما ما معلمین اگر اعتراضی داریم بابت تبعیض ها خواهد بود، با تدبیرهایی که در دولت سیزدهم انجام شده و خواهد شد این مشکلات حقوقی‌معلمین نیز مرتفع خواهند شد.

مخالف سیاسی کاری درآموزش پرورش هستم

دیهیمی خوب تصریح کرد:از‌زحمات جناب مقیمی تشکر و قدردانی می کنم، بنابراین جناب آقای قیطاسی تغییر و تحول در زندگی انسان ها لازم است اما مخالف سیاسی کاری درآموزش پرورش هستیم و بحث شایسته سالاری و احترام به همکاران را حتما مدنظر داشته باشد.

حجت الاسلام ادیبان،دادستان‌گچساران‌دراین آیین گفت:امام علی علیه السلام می فرمایند مقابل دو نفر به پا خیز یکی پدر یکی معلم،هرچند پادشاه باشند.بنابراین ما مدیون معلمین هستیم و اگر جامعه هم حرکت و رشدی دارد به برکت وجود معلمین است که ارزش و جایگاه بس بزرگی در روایات و تعالیم اسلامی برای معلمین هم ترسیم شده است.

وی افزود:حقیقتا بحث آموزش درگچساران متفاوت با دیگر شهرستان ها است و جای خشنودی دارد،اما باید توجه داشت که ما همه سرباز علمدار سبز علوی هستیم و همه باید تابع مقررات وقانون باشیم.در این مدت هیچ موردی برای فرهنگیان وجود نداشت که از جناب مقیمی گله مند باشند، ایشان درتمام مسائل پیشقدم و اخلاق مدار بودند و بنده به عنوان یک شهروند صمیمانه از زحمات جناب مقیمی تقدیر و تشکر می کنیم.

ادیبان تصریح کرد:معتقدم اگر فردی درجایی مدیر موفقی بوده است بایستی درمدیریت کلان نیز از توانمندی این افراد نیز بهره برد.با این وجود هرجامعه ای رشد کرد از معلمین بوده است، متاسفانه یکی از مشکلات اساسی درجامعه کاهش سن اعتیاد است و سال های گذشته شاهد چنین مواردی نبودیم و مشکل این است که این معضل از پسران به دختران منتقل شده است و همه ما موظف هستیم که دانش آموزان را طوری درمسیر رشد و تعالی قرار دهیم که آینده سازان کشور باشند.

منزلت معلم درحقوق خلاصه نمی شود

دادستان گچساران افزود:ارزش و منزلت معلم درحقوق خلاصه نمی شود،بلکه معلم و معلمی در طول تاریخ منشا هدایت بشر و چراغ فراوری انسان ها در گذرزمان بوده و خواهند بود،و سیمای معلمین در آیات و روایت متعدد قرآن و اهل بیت علیهم السلام را به وضوع می تواند مشاهده کرد.

وی در پایان گفت:جناب قیطاسی شما هم‌ به عنوان سرباز جمهوری اسلامی هستید و هر کمکی  برای رشد و تعالی آموزش و پرورش ازدستان ما برمی آید، دریغ نخواهیم ورزید.

ایوب مقیمی،مدیر سابق آموزش پرورش گچساران در این آیین نیز گفت: تغییر مدیریت امری طبیعی است،و مسئولیت ها به عنوان امانت هستند و با افتخار نزدیک به سه سال خدمتگذار عزیزان در آموزش پرورش بودم.اگر موفقیتی هم بود بدون شک تلاش و زحمات همکاران بنده در آموزش و پرورش بوده است و آرزوی بهترین ها را برای همه عزیزان دارم.

بدشانس ترین مدیر بوده اید

وی افزود:برخی دوستان می گفتند بدشانس ترین مدیر بوده اید،چرا  که شرایط سختی را همچون شیوع بیماری کرونا را تجربه کردید، اگرچه دراین مدت همکاران بنده نیز تلاش ها کردند.در دوران کرونا هجمه سنگینی بردوش آموزش و پرورش بود اما رتبه های ارزشمندی در سطح کشوری نیز کسب کردیم واین یعنی موفقیت.

اقدامات موثر به واسطه دکتر تاجگردون

مقیمی ادامه داد: درآبان ۹۸ جلسه ای در تهران با دکترتاجگردون و دکترافشانی مهر در دفترشان داشتیم و بیان کردیم که شهرمان مشکل تجهیزات هنرستانی دارد که بودجه دومیلیارد تومانی تجهیزات برای هنرستان های گچساران اختصاص یافت و همچنین ۱۰زمین چمن مصنوعی.قطعا این اقدامات موثر به واسطه دکتر تاجگردون بود.

وی تصریح کرد:همین سالن اجتماعات فرهنگی ورزشی جزو افتخارات آموزش و پرورش است، که درسال ۹۵کلنگ‌زنی و بعد از دوسال به بهره برداری رسید ،بنابراین دوستان بیایند خوبی آدم ها را بگوییم هرچند از جریان سیاسی دیگری باشد که قطعا با تلاش دکتر تاجگردون خیلی از موضوعات تحقق یافت.

یک چهارم نفت کشور را تامین می کنیم

مقیمی اظهارکرد:معتقدم آقای حسینی پور نماینده شهرمان ظرفیت ها و شرایط خوبی دارد و همه باید کمک کنیم  تا مشکلات شهرمان مرتفع شوند و باید اجازه دهیم ایشان کار کنند،ما یک چهارم نفت کشور را تامین می کنیم چرا نبایستی تجهیزات لازم و خوب در آموزش و پرورش داشته باشیم.

جلوی آقای قیطاسی سنگ اندازی نکنید

وی بیان کرد:با جناب قیطاسی همکاری کنید چرا که فردی مومن، متعهد و پای کار است و جلوی آقای قیطاسی سنگ اندازی نکنید،آموزش و پرورش مدیران زیادی هم به خود دیده است و اما مطالبات معلمین هم طبق قانون باید باشد اما انتطارداریم که اعتراض و مطالبه فرهنگیان هم درشان و جایگاه معلم باشد.

بیرون از آموزش و پرورش سیاسی کارترینم

مقیمی گفت:روز معارفه ام قولی داده بودم که درآموزش و پرورش سیاسی کاری نکنم درحالی که بیرون از آموزش و پرورش سیاسی کارترینم و  به این قولم نیز عمل کردم.سوگند یاد می کنم که در این مدت آقای تاجگردن یکبار سفارش کرد و آن سفارش همسر یک  شهید بود که با توجه به توانمندی ایشان،بیان کردند که درمدارس شاهد از ایشان بهره ببرید.

وی ادامه داد:خیلی از پست های کلیدی آموزش و پرورش را به شناسنامه های اصولگرایان واگذار‌کردم چون معتقد به شایسته سالاری بودم، واین افراد نیز لیاقت انجام امورات را هم داشتند.اگرچه هرازگاهی انسان با نیروهای مخالف خودش راحت تر کار می کنند.

انوشیروان قیطاسی،مدیر جدید آموزش و پرورش گچساران در این آیین هم گفت:امروز قرار است،پرچمی را مدیری دلسوز که افتخارش خدمت درنظام اسلامی است به بنده تحویل بدهند و این جابجایی یک امر طبیعی است،همه ما خدمتگذار نظام جمهوری اسلامی هستیم و وظیفه ای است که گردن همه ما گذاشته شده است.

اطلاعات و اشراف خوب در آموزش و پرورش

وی افزود:بنده ۶سال درحوزه ستادی کارکردم  و مدیر مدارس مختلف هم بوده ام هرچند شناخت لازم را درخصوص مسائل و بخش های مختلف  آموزش و پرورش را دارم و از اطلاعات و اشراف خوبی هم در این خصوص برخوردار هستم.بخشی از سند تحول بنیادین مغفول مانده است و از مهمترین آسیب ها هم فقدان نگاه جامع، متوازن و نظام مند به آموزش و پرورش است.

قیطاسی گفت:این روزها دغدغه همه مسیولین شهر مسائل فرهنگی است هرچند نگاه مان بایستی به مسائل یک نگاه واقع بینانه عقلایی و منصفانه باشد، که با همکاران همکه عزیزان برنامه های ویژه ای برای مدارس با اولویت مسائل اعتقادی،دینی و عبادی ترسیم خواهیم کرد.

مدیر آموزش و پرورش گچساران بیان کرد:متاسفانه هم‌مسئولین فرهنگی و هم آموزش وپرورش بعضا در امرو فرهنگی کوتاهی کرده اند،که باید در این راستا با کمک سایر نهادها و دستگاه ها و حوزه معاونت پرورشی اقدامات عملی در این خصوص صورت بگیرد و ازامام جمعه  محترم می خواهم تا طلاب جوان را بسیج کنند که در مدارس حضور یابند  

وی افزود: معتقدم که یک مدیر و یا یک فرد مسئول باید تا روز آخر مسئولیتش از هیچ تلاشی دریغ نکند،و جناب آقای مقیمی نیز اینگونه بودند.

تصاویری از این آیین را شاهد باشید.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه‌ها

خدا را ش.ر ضعيف ترين رييس تاريخ آموزش و پرورش رفت و فرهنگيان راحت شدند

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها