نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
4. اسفند 1396 - 13:42
امام جمعه گچساران گفت: آیا دولت ،مجلس و قوه قضاییه به احسن وجه درامور اقتصادی و معیشتی مردم ، درامور فرهنگی و نیزاعتقادی مردم درست به وظیفه شان عمل کرده اند یا نه؟که معلوم است جای انتقاد نسبت به هر سه قوه وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهرامروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به ایام فاطمیه(س) اظهارکرد:دراین ایام و درنقاط مختلف شهرگچساران مجالس و مراسماتی بسیار آبرومندانه ودرحدشان برگزار شدکه جا دارد از همه عزیزان و دستندکاران این برنامه ها صمیمانه قدردانی و تشکر کنم.

وی درادامه با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری افزود:مقام معظم رهبری فرمودند:"یک آگاهی انقلابی و کمال سیاسی درملت ایران بوجود آمده که می توانند بین نظام انقلابی امت و امامت و تشکیلات دیوان سالاری تفکیک قائل شوند.

حجازی گفت:باید گفت که این عبارت بسیار عبارت مهم و بلندی است  اینکه دشمن خیال می کند می تواند این ملت را از پای دربیاورد ،می تواند این ملت را از مسیر حق منحرف کند و این ملت را وادار به شکست کند چنین دشمنی معلوم است که احمق و بسیار نادان است.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:ملت این کمال سیاسی را بدست آورد که فرق باشد بین نظام انقلابی امت و امامت با نظام دیوان سالاری،یعنی اعتقاد و ایمان این  مردم قابل گرفتن نیست و نمی شود از این مردم ایمانشان را گرفت.

امام جمعه گچساران ادامه داد:این نظام، نظامی است که توسط عقیده و ایمان مردم شکل گرفت اما در اصل این مردم از این نظام دست بردار نیستند و این مردم از این نظام که مبتنی برمعتقدات مردم است دست نخواهند کشید.

وی گفت:مقام معظم رهبری فرمودند:انتقاد مردم فقط از دولت ، مجلس و قوه قضاییه نیست و ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند اما این انتقاد منافاتی با ایستادگی پای نظام اسلامی و نظام انقلابی که با فداکاری این ملت بوجود آمده است ،ندارد.

حجازی بیان کرد:یک بُعد اینکه ما می پذیریم که باید دولت،قوه قضاییه و مجلس مرور و یک بازبینی داشته باشند و ببینند درست به وظایفشان عمل کرده اند هم درقبال مردم وهم درمقابل دین مردم، به تعبیردیگری هم درقبال اموراقتصادی، معیشتی و رفاهی و هم درامور فرهنگی.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:آیا دولت ،مجلس و قوه قضاییه به احسن وجه درامور اقتصادی و معیشتی مردم ، درامور فرهنگی و نیزاعتقادی مردم درست به وظیفه شان عمل کرده اند یا نه؟که معلوم است جای انتقاد نسبت به هر سه قوه وجود دارد.

وی گفت:باید توجه داشت که معنا این نیست که نظام و یا قوای سه گانه را نمی خواهیم حمایت کنیم اما توقع این است که بهتر از این باید عمل شود اینکه دقت بیشتر، عدالت و اهل تقوی بکارگماشته شود که اگر اهل تقوی بکار گماشته شود نسبت به مردم دلسوزی خواهد کرد و می فهمدکه بدهکار مردم هستید.

حجازی افزود:اگر کسی منصبی دارد و از خدا بترسد مشکلات مردم را بهتر حل می کندچون احساس می کند یک امانت است و به احس وجه عمل خواهد کرد و درغیراینصورت ممکن است مشکلاتی بعداز این هم بوجود بیاید.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:مقام معظم رهبری فرمدند: "مهمترین کار اصولی انقلاب تبدیل نظام طاغوت سالاری به نظام مردم سالاری است  آنهم با الهام از تعالیم اسلامی  و قران" ،یعنی سلطه گری ، قلدرمابی، برگرده مردم سوار شدن و منم منم کردن ممنوع.زمان طاغوت اینچنین بود و مردم انقلاب کردند و نظام اسلامی را انتخاب کردند.

حجازی ادامه داد:بنابراین هر سه قوه توجه کنند و واجب عینی است که دستور جانشین  امام زمان (عج)اجرا شود که ثمره اینکار رضایت مردم و حل مشکلات و اجرای عدالت خواهد بود و دشمن هم هیچ غلطی نمی توانند بکند.

امام جمعه گچساران درادامه با اشاره به حادثه دلخراش سقوط هواپیمای تهران -یاسوج اظهارکرد:این حادثه دلخراش را به همه هموطنان خاصه مردم کهگیلویه و بویواحمد تسلیت عرض می کنم و از خداوند منان مسئلت دارم که به جانباختگان رضوان عنایت فرماید و هم جوار با اهل بیت علیهم السلام قرار بگیرند و به بازماندگان اجر و صبرعنایت فرماید.

وی گفت:لازم است از همه کسانی که واقعا این چند روز در سطح کشور و در سطح استانمان تلاش و کوشش کردندتقدیر کنم، اما تقدیر این است که وضعیت جوی اینگونه باشد اینکه شرایط دسترسی برای امدادگران نیست که درست و به موقع عمل کنند این هم یک حزن دیگری است.

خطیب جمعه گچساران افزود:بنده به نوبه خودم از همه عزیزان، امدادگران ، مسئولین و مردم صمیمانه تقدیرو تشکر می کنم و امیدوارم که خداوند به همه عزیزان اجر عنایت فرماید.

انتهای پیام

 

دیدگاه‌ها

به نام خدا اگر سه قوه جای نقد دارند شما از همه بیشتر جای نقد دارید.فایده شما برای گچساران چیست؟و از کجا و به دلیلی این گونه اعتماد به نفس دارید.حدیث داریم هر آنچن را برای خود می‌پسندید برای دیگران بپسندید

نظرات کاربران

تازه های سایت