نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
9. آبان 1396 - 9:39
شب گذشته وزیر نفت، محسن دلاویز را به عنوان نماینده ویژه خود به محل حادثه اعزام کرد تا از نزدیک ملزومات مهار هر چه سریعتر آتش فراهم شود. اما این آتش گسترده پس از ۲۴ ساعت هنوز زبانه می کشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،بعداز ظهر روز گذشته (ساعت ۱۳) چاه شماره ۱۴۷ میدان نفتی رگ سفید هنگام عملیات حفاری به دلیل فوران گاز، منفجر شد که این انفجار موجب آتش سوزی در دکل حفاری ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری شد.

در این حادثه ۲ نفر از کارکنان عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران به نام‌های “فرزاد ارزانی بیرگانی” و “محمد سلیمی چگینی” در دم جان باختند. ساعتی پس از وقوع حادثه، تیم های عملیاتی از شرکت ملی حفاری ایران به همراه مدیران ارشد این شرکت در محل حضور یافتند اما به دلیل حجم گسترده آتش، تیم های عملیاتی از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز با بالگرد خود را به محل حادثه رساندند.

شب گذشته وزیر نفت، محسن دلاویز را به عنوان نماینده ویژه خود به محل حادثه اعزام کرد تا از نزدیک ملزومات مهار هر چه سریعتر آتش فراهم شود. اما این آتش گسترده پس از ۲۴ ساعت هنوز زبانه می کشد.

گستردگی آتش در ظهر امروز

محسن دلاویز که پس از وقوع حادثه برای دکل ۹۵ شرکت ملی حفاری ایران، شب گذشته به عنوان نماینده ویژه وزیر نفت راهی محل حادثه شده بود صبح امروز در خصوص آخرین وضعیت مهار اتش گفت: کمیته بحران که از روز گذشته با حضور مدیران عامل شرکت ملی حفاری، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و دیگر مدیران و متخصصان مربوطه تشکیل شده است، به طور مستمر و دقیق، بررسی ابعاد حادثه و الزامات پیش رو را به منظور ساماندهی شرایط در کوتاهترین زمان ممکن در دستور کار دارد و همه امکانات به این منظور بسیج شده است.

وی گفت: مدیر امور تولید شرکت ملی نفت نیز امروز به منطقه می آید تا از نزدیک در جریان جزئیات امور قرار گیرد و در کمیته بحران حاضر شود.

دلاویز با ابراز تاسف از این حادثه، مراتب تسلیت خود را به خانواده‎های داغدار جانباختگان و همچنین کارکنان صنعت نفت به ویژه شرکت ملی حفاری ایران اعلام کرد و گفت: با دستور وزیر نفت، از هیچ مساعدتی در این زمینه دریغ نخواهد شد.

وی با اشاره به سخت گذر و تپه ای بودن منطقه حادثه، ادامه داد: با این وجود، تمهیدات لازم اندیشیده شده و تلاش ها و پیگیری ها برای مهارحادثه با جدیت در دست اقدام است.

همچنین دبیر کمیته مدیریت بحران شرکت ملی حفاری دقایقی پیش از تشکیل سه تیم فنی تخصصی در موقعیت چاه شماره ۱۴۷ رگ‌سفید با هدف شتاب بخشیدن به عملیات مهار آتش سوزی خبر داد.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران

تازه های سایت