نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
5. مرداد 1398 - 8:08
این پست جنجالی لیدر معروف قشقایی با واکنش تند کاربران شبکه های اجتماعی همراه بود؛ کاربران با انتشار کامنت‌هایی به شدت از این پست وی انتقاد کرده و این اقدامش را نسنجیده دانستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،این پست عجیب این لیدر سیاسی گچساران که ترویج دهنده نوعی "رقص معروف غربی" است  با واکنش تند کاربران شبکه های اجتماعی همراه بود؛ کاربران با انتشار کامنت‌هایی به شدت از این پست وی انتقاد کرده و این اقدامش را نسنجیده دانستند،هرچند ترویج رقص‌های غربی به طور قطع سبک زندگی متناسب با خود را به همراه خواهد داشت و تبعاتی مانند پوشش خاص، ترویج اختلاط، درگیری ذهن با موسیقی‌های ریتمیک و ... را به فرهنگ جامعه مسلمان کشورمان اضافه خواهد کرد.

متاسفانه امروزه برخی از چهره های سیاسی،هنرمندان ، افراد سرشناس و ... این شهرستان توجهی به مسائل، دغدغه ها و فرهنگ اصیل مردم دیارشان ندارند و موضوعاتی را پست می کنند که هر مخاطب دغدغه مند و پرسشگر را به تعجب وا می دارد؛هرچند برخی ها نیز بدون توجه به عرف جامعه و فارغ از هرگونه تخصصی و با گذاشتن پستی هایی نامناسب در صفحات خود ، جوانان را با دادن اطلاعات غلط تحت تاثیر و به نوعی در انحراف قرار می دهند.

بنابراین جای سوال دارد که چگونه برخی ها بدون توجه به ارزش ها،عرف جامعه و حتی بدون تامل و غیرمسئولانه و نیز فارغ از هرگونه تخصصی در فضای ذهنی خود سیر می کنند و در نهایت با گذاشتن پستی در صفحات مجازی ،مخاطبین جوان این دنیای حقیقی را با اطلاعات غلط، ضدارزش و ضددینی تحت تاثیر قرار می دهند.

 البته این نکته هم حائز اهمیت است که همه افراد حق آزادی بیان دارند و باید بتوانند رد فضای آزدانه افکار و مطالبات خود را دنبال کنند، اما سوال اصلی اینجاست اگر افکار آن فرد مغایر با ارزش های جامعه بود و به دلیل شهرتی که دارد ،مجاز است هر مطلبی که به ذهنش رسید یا هم میلش  کشید !!!، بدون توجه به قوانین شرعی و حساسیت های جامعه خود درفضای مجازی به اشتراک بگذارد؟؟؟.

از این شرایط به نظر می رسد متولیان امر فرهنگ باید برای ارائه اینچنین پست هایی در صفحات مجازی نیز تدبیری بیاندیشد تا هر شخص یا گروهی زایده های فکری و فضای ذهنی خود را در هر زمینه ای در صفحات مجازی و به بهانه صفحه شخصی! ارائه و اشاعه ندهند؟!.

در ادامه تعدادی از کامنت‌های کاربران زیر پست این لیدر سیاسی معرف گچساران را مشاهده می‌کنید.

یکی از مخاطبین نوشت:جناب ... شما یک چهره سیاسی هستید و اهل قلم بشما مفتخر شده و بشما تریبون داده این چه پستی هست دوست عزیز چه نیازی به انتشار می بینید؟!!.

دیگری هم نوشت:آقای ...شما هم رزم شهدا هستی این چیه!!!.

مخاطبی نوشت:واقعا خجالت داره به تو بگم لیدر مردم ولایت مدار قشقایی؟!!.

به هرحال نكته مهم اين است كه همه بايد نسبت به نگهداشت ارزش های اجتماعی، دینی و فرهنگی، اهتمام خود را بكار گيريم و سوار بر موج تبديل ضد ارزش ها به ارزش نشويم؛ زيرا جامعه با وجود داشتن همين ارزش ها است كه معنا و مفهوم پيدا می كند. 

دیدگاه‌ها

ترکها کاکاگری ندارند

نظرات کاربران

تازه های سایت