نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
16. اسفند 1396 - 11:17
یک طلبه گچسارانی گفت:آقای تاجگردون، اخیرا اشاره ای به معضل بیکاری و آمار بیکاران در این استان کردند اما تعجب می کنم که چرا در مقابل این بی عدالتی ها و به کارگیری نیروهای کار افغانی در سطح شهرستان هنوزهیچ اقدامی نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام احمدمحمدی ،طلبه جوان گچسارانی درگفت و گو با این پایگاه تحلیلی خبری با اشاره  به اشتغال کارگران افغان و معضل بیکاری جوانان دراین شهرستان اظهارکرد:نمی دانم آقایان مسئول در این زمینه چه حساب و کتابی با این کارگران افغانی دارند که صدای اعتراض ما و مردم را نمی شنوند و همچنان به کار خودشان ادامه می دهند.

 وی افزود:چرا مسئولین هیچ اعتقادی به حل مطالبات مردم ندارند و خلاف قانون با وجود این همه کارگر بیکار در سطح شهرستان و استان از کارگران افغانی در سطح پروژه های عمرانی و اقتصادی استفاده می کنند.

تجمع اعتراضی درجلوی ادارات

محمدی تصریح کرد:حتما مردم باید به نشانه اعتراض در جلوی ادارات مربوطه تجمع کنند و حق طلبی کنند؟،تا کی قرار است آنهایی که مسئول رسیدگی به این گونه تخلفات هستند سکوت کنند و خودشان را به نشنیدن بزنند!.

به کارگیری نیروهای کار افغانی

این طلبه جوان افزود:آقای تاجگردون،نماینده محترم مردم گچساران اخیرا اشاره ای به معضل بیکاری و آمار بیکاران در این استان کردند اما تعجب می کنم که چرا در مقابل این بی عدالتی و به کارگیری نیروهای کار افغانی در سطح شهر گچساران وبخصوص پروژه ساماندهی خیابان بلادیان که خود پیگیر آن است، هیچ اقدامی نکرده اند.

حس نا امیدی در بین جوانان

وی گفت:چندروز پیش اعتراض خودم را به دفاع از عده زیادی از کارگران وجوانان همشهری ام که در لابه لای جذب های فله ای و پارتی بازی ناامید و خسته شده اند را اعلام کردم؛بخصوص اعتراض به استفاده از کارگرهای افغانی در پروژه بزرگ ساماندهی خیابان شهید بلادیان که متاسفانه آقایان مسئول بدون از هیچگونه رسیدگی همچنان به کار خود ادامه می دهند.

پول هایی که به جیب افغان ها می رود

محمدی ادامه داد:درحال حاضر کارگران افغانی به طور شبانه در خیابان بلادیان مشغول کار هستند و پولهایی که باید به جیب کارگران گچسارانی ریخته شود و آنها را از فقر نجات بدهد در جیب این کارگران غیرایرانی می رود.

وی گفت:طبق ماده ۱۸۱ قانون کار،کارفرمایانی که اتباع بیگانه را که فاقد پروانه کارند و یا مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده است به کار گمارند و یا اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده است بپذیرندبا توجه به شرایط و امکانات،خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد .

این طلبه گچسارانی اظهارکرد:بحث اتباع خارجه ای که غیرمجاز سکونت دارند جداست که همینجا از فرماندهی نیروی انتظامی شهستان به عنوان یک شهروند عاجزانه خواهشمندیم این مساله را رسیدگی کنند که بررسی بشود آیا این کارگران افغانی که در گچساران ساکن هستند مجوز ورود به کشور را دارند یا خیر.

اداره کار در خواب زمستانی

وی افزود:اما در رابطه با کارگرانی که مجوز ورود به کشور را دریافت کرده اند و قانونی وارد شده اند این مجوز صرف اجازه کارکردن در کشور نیست زیرا این کارگران زمانی اجازه کار در کشور را دارند که طبق مصوبه وزارت کار دارای کارت اشتغال باشند و آن کارت همراهشان باشند واما در غیر اینصورت افراد استفاده کننده از این اتباع متخلف هستند و باید طبق قانون با آنها برخورد شودکه البته جهت رسیدگی در این زمینه متاسفانه اداره کار گچساران در خواب زمستانی به سر می برد.

جلوی این تخلفات گرفته شود

محمدی ادامه داد:از فرماندار محترم گچساران خواهشمندم باتوجه به اینکه ایشان به عنوان نماینده عالی دولت،مسئوليت اجرای سياست های عمومی كشور در ارتباط با وزارتخانه ها وموسسات وشركت هاي دولتی وساير دستگاههايی كه به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می کنند را بر عهده دارند در این زمینه رسیدگی کنند تا ان شاءالله جلوی این تخلف گرفته شود و از کارگران گچسارانی در این زمینه استفاده شود تا مردم گچساران متوجه بشوند که هنوز هم مسئولانی هستند که پیگیر مطالبات آنها هستند و رسیدگی می کنند.

روحانیت صدای مظلومان

وی افزود:همانگونه که از صدر اسلام تاکنون روحانیت صدای مظلومان بوده است و هست بنابراین روحانیت شهرستان خواهشمندم که این رسالت را فراموش نکنند و در کنار امام جمعه محترم شهرستان از مطالبه گران و بخصوص قشر کارگر اعلام حمایت کنند ودر برابر اتفاقات و ناعدالتی های موجود سکوت نکنندو یکپارچه به یاری مردم بشتابند.

جلوی این بی عدالتی ها گرفته شود
محمدی اظهارکرد:نماینده محترم مردم شهرستان گچساران نیز به یاری مردم بیایند وجلوی این بی عدالتی را بگیرند و با توجه به آمار بالای جوانان بیکار دراین شهرستان خواستار برخورد از طریق قانون با ادارات و پیمانکاران متخلف در این زمینه باشید تا نشاط و امیدبه کارگران گچسارانی بازگردد.

دیدگاه‌ها

بالاخره یکی پیدا شد و داره حرف مردم رو میزنه .خداروشکر دمت گرم حاج آقا.
احسنت.روحانیت باید جلوی ظلم بایستند و دفاع کنند از مظلوم
درود خدا بر روحانی خوش چهره و خوشتیپ و مردمدار شهرمان
احسنت بر شیخ همیشه در صحنه
مسئولین گچساران سالهاست که در خواب هستند.ان شاءالله بقیه طلبه ها هم به صحنه ی دفاع از مردم بیان
لعنت بر مفسد کاران ....درود به شیخ عزیزگچسارانی
بخدا این پیمانکاران قیامت پاسخگو باید باشند پاسخگوی خانواده فقیر من و امثال من
ایولا حاج آقا
دقیقا حرف دل مردم رو زد .نیروی انتظامی و فرماندار و روحانیت بیایید وسط میدان و کمک کنید جهت اشتغال و رفع مشکلات جامعه .بخدا سکوت یعنی شراکت در ظلم ظالم
خدا از مسئولین ناکارامد نگذره .خدا نجاتمون بده
باید به حال شهرمون گچساران خون گریه کرد شیخ عزیز کو گوش شنوا .ولی بازهم ممنون که با دفاعیاتت امید میدی که یکی به فکر ما هست
جناب حاج آقا خواهشمندم و دستتون بوس میکنم که در رابطه با کارگران اخراجی شرکت نفت و پتروشیمی هم شما که با رسانه ها در ارتباط هستید صحبت کنیدتوروخدا یکی به داد مردم گچساران برسه
نیروی انتظامی واقعا داره کوتاهی میکنه .کدوم کشور میزاره افرادی که با قاچاق وارد کشور میشوند اقتصاد اون کشور رو فلج کنند؟چرا این افراد بدون مجوز وارد کشور شدن رو جلوشون نمیگیرید چرا جوابگو نیستید
آقایون و فرماندار جوابگو باشید
خدایا تا کی این ظلم هارا تحمل کنیم چرا بقیه مردم ساکت هستند و حق خواهی نمیکنن

نظرات کاربران

تازه های سایت