نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
6. مرداد 1396 - 14:42
امام جمعه گچساران گفت:اینکه هر ساله عده ای بگویند میلیارد میلیارد برای مصلی اعتبار می آید اما خبری نیست و درحالی که پیمانکار می گویند پول بنزینم را حتی نداده اند و بنده اطلاع دارم که پول مصلی در جاهای دیگر خرج می شود،بنابراین باید به مردم راست بگویندوبرخی سایت ها هم اینقدر دروغ پراکنی و اختلاف افکنی نکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به دهه کرامت گفت:توجه کنیم در این دهه تلاش های بیشتری نسبت به ایام گذشته داشته باشیم، مملکت ما به نور امام رضا علیه السلام منور است و تلاش کنیم هم مسئولین و هم مردم به وظایف خود به احسن وجه توجه کنیم.

وی درادامه با اشاره به سفر رئیس کمیته امداد کشور به این شهرستان افزود:از مهندس فتاح تقاضا کردم که شما تهران نشین ها خیال می کنید که شهر ما بیکار و فقیر ندارد.اگر هم کسی چیزی بگوید برخی می گویند سیاه نمایی نکنید،یعنی هیچ چیزی نگوییم فقیر و بیکاری در شهر نداریم.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:از ایشان خواستیم که چون یک چهارم کل نفت و گاز کشور از اینجا تامین می شود شما خیال می کنید اینجا فقیر و بیکار وجود ندارد، چراکه اینجا فقیر بیشتر از جاهای دیگر وجود دارد و محلات فقیر نشین که پذیرفته شده است و رسما مسئولین و مردم می گویند محله های فقیر نشین که غیر از گچساران درکجا پیدا می شود.

وی افزود:از ایشان تقاضا کردم که وامی که به کمیته امداد داده می شود بیشتر کنند و قید و بند های اخذ وام را هم کمتر کنند،جوانان بیکار گچساران در صورت داشتن شرایط لازم ودر راستای خود اشتغالی به کمیته امداد مراجعه کنند واین وام را بر اساس هنر و حرفه ای که دارد اخذ و کسب وکاری راه اندازی کند.

حجازی در ادامه با اشاره به مشکلات مصلای این شهر گفت:در برخی از سایت ها و نوشته ها باید حواسمان جمع باشد که تهمت نزنیم که جایگاه نماز جمعه جایگاه معنوی و اخلاقی است،و همینجا هم عرض می کنم که گزارشاتی درباره مصلی و حوزه های علمیه گفته می شود و اینکه حوزه علمیه برادان متوقف شد این بود که مستقیما پولش حذف شد.

امام جمعه گچساران افزود:پول تخصیصی و پول نقد حوزه علمیه کنار رفت و جای دیگر دادندکما اینکه پول مصلی را جاهای دیگر می دهند،و این نکته که گاهی اوقات خلاف واقع و شرع در این سایت هامی نویسند که امام جمعه توجیه شود و امام جمعه گفته است درباره مصلای بایدبا من قرار داد ببندید،آقا ببخشیدجسارت است امام جمعه از شماها بیشتر بلد است و نگویید امام جمعه باید توجیه شود.

وی تصریح کرد:اصل این موضوع دروغ است و هیچگاه بنده نگفته ام که باید با من قرارداد ببندد،و برفرض اینکه هر متری هم یک میلیارد قرارداد ببندد کار بنده نیست و به من ربط ندارد.

حجازی گفت:اما آنچیزی که گفته شد و بازم عرض می کنم که امام جمعه از این به بعد اجازه نمی دهد پول مصلی در جاهای دیگر صرف شود، می گویند تا الان 6میلیارد هزینه شده اولا که این مقدار هزینه نشد و جای دیگر خرج شد ودلیل بنده این است که کارشناس بیاورند و بررسی کنند.

امام جمعه گچساران افزود:برخی می گویند امام جمعه گفته است که پیمانکار پروژه باید با امام جمعه قرار داد ببند،که این دروغ است در حالی که الان 15ماه است تعطیل است و بنده عرض کردم کسی که قرار است کار مصلی را انجام دهد ،باید به ما بگوید که کار مصلی را چه وقت تمام می کند.

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد: اینکه هر ساله عده ای بگویند میلیارد میلیارد برای مصلی اعتبار می آید اما خبری نیست و درحالی که پیمانکار می گویند پول بنزینم را حتی نداده اند و بنده اطلاع دارم که پول مصلی در جاهای دیگر خرج می شود.

حجازی گفت:بنده معتقدم که نباید پول مصلی در جاهای دیگر خرج شود نباید پول حوزه علمیه حذف شود و جاهای دیگر داده شود و بعد بیایند گزارش بدهند که حوزه متوقف شد بنابراین باید به مردم راست بگویند،برخی سایت ها هم اینقدر دروغ پراکنی و اختلاف افکنی نکنند و راست و شفاف باشند.

امام جمعه گچساران درادامه با اشاره به تحریم های جدید کنگره آمریکا و مجلس علیه ملت ایران گفت:به نظر می رسد وقت آن رسیده باشد که بحث و قضیه برجام حل شود و درواقع  چه نفعی داشته  این همه مذاکره و این همه هزینه که روزبه روز بدترهم می شود.

وی افزود:ماحصل برجام چه فایده ای برای ما داشت ،غیر از اینکه دشمنان اسرار نظامی ، غیرنظامی مراکز هسته ای ما را پیدا کردند و هر روز هم تهدید می کنند و به نظر می رسد وقت آن رسیده باشد که دولتمردان ما آمریکا را بشناسندو اعتماد نکنندو با عزت و با اقتدار ایستادگی کنیم.

حجازی در ادامه به وضعیت نامناسب حجاب و عفاف اظهارکرد:توصیه می کنم به مسئولین محترم و به همه مردم که وضع عفاف و حجاب خوب نیست و نامطلوب است و بعد از آن وضع عفت در بسیاری از موارد نگران کننده است و در برخی موارد در برخی از خیابان ها از بحث حجاب گذشته و مسائل دیگری هم وجود دارد که یک مورد انسان بشنود حق دارد بمیرد.

وی افزود:توقع دارم مسئولین محترم پای کار بیایند و به خون شهدا توجه کنیم هم بحث حجاب و هم مواردی دیگر که نمی توانم بازگو کنم بسیار نگران کننده است و به کرات به همه مسئولین شهر گفته ام که اجازه ندهند در خیابان های شهرهایی که شهید داده اند آن اعمال نامناسب انجام گیرد.

انتهای پیام/م

  

دیدگاه‌ها

پیمان کاران دهدشتی هستن.حالا پول کجا خرج میشه؟ اگر راست میگفتی.خوب بیان میکردی.خیلی چیزها رو هم بیان میکنید اینم روش
عالی ببود
خبر دارم پول مصلی دست خودتان بود

نظرات کاربران

تازه های سایت