نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
16. تير 1394 - 22:54
برخی رسانه‌ها به نقل از خانواده دو تن از دختران انگلیسی که فوریه گذشته به گروه تروریستی داعش در سوریه پیوستند، گزارش دادند که دختران آنها با عناصر این گروه ازدواج کرده‌اند.
به گزارش آفتاب جنوب،تسنیم اکونجی وکیل خانواده های دختران انگلیسی در گفتگو با شبکه تلویزیونی "سی ان ان"  تصریح کرد: دو دختر با دو شخص در خاک سوریه ازدواج کردند؛ اما مشخص نیست که این دو فرد از عناصر داعش هستند یا نه. یکی از دو دختر در تماسی موضوع ازدواج خود را به اطلاع خانواده اش رساند، در حالی که دیگری در یکی از شبکه های اجتماعی خبر ازدواجش را اعلام کرد. 

 

اکونجی گفت: ازدواج این دو دختر سبب می شود که زندگی آنها به جای انگلیس، در سوریه تثبیت شود و این امر امید به بازگشت آنها را تا حد زیادی کاهش می دهد. 

 

سفر سه دختر انگلیسی جنجال بزرگی در آغاز سال جاری ایجاد کرد. آنها بدون اطلاع قبلی به سوریه سفر کرده بودند. فهرست وسایلی که به همراه داشتند، حاوی برخی وسایل بسیار معمولی بود که هر دختری در سفرهای عادی خود به همراه می برد. 

 

به نوشته روزنامه گاردین چاپ انگلیس، فهرست وسایل دختران انگلیسی شامل ابزارهای آرایشی، لباس، کفش و ... بوده است. 

 

شمیمه بیگم، امیره عباس (هر دو 15 ساله) و کدیزه سلطانه (16 ساله)، در 17 فوریه از فرودگاه گاتویک لندن، با یک هواپیمای خطوط هوایی ترکیه به استانبول سفر کردند و از مرز ترکیه وارد سوریه شدند. 

 

درماه مارس گذشته، ویدئویی از این سه دختر نوجوان انگلیسی که در حال عبور از مرزهای ترکیه به سوریه بودند، منتشر شد. گمان می رود که این تصاویر در 19 فوریه، دو روز پس از سفر آنها، در شهر غازی عنتاب در جنوب شرق ترکیه و شمال شهر حلب در سوریه فیلمبرداری شده باشد. 

 

چند روز قبل از سفر این دختران به ترکیه، ادعا شد که یکی از آنها با یک زن به نام اقصی محمود تماس برقرار کرده است. اقصی محمود در سال 2013 خانه خود در اسکاتلند را به قصد سوریه ترک کرده بود. این زن امروز به تشویق کردن دختران در شبکه های ارتباط اجتماعی برای ازدواج با به اصطلاح "مجاهدان" متهم است؛ همان کاری که خود اقصی محمود نیز انجام داده است. 

 

امروز گمان می رود که این سه دختر نوجوان در شهر رقه در شرق حلب زندگی می کنند که به گفته اکونجی وکیل خانواده های آنها، پس از آغاز بمباران شهر، تماس با آنها تقریبا غیرممکن شده است.
 
منبع: العالم

نظرات کاربران

تازه های سایت