نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
22. فروردين 1403 - 10:31
امام‌جمعه گچساران در خطبه های نماز عید فطر:
مردم برای تحقق شعار سال به میدان بیایند
امام‌جمعه گچساران گفت:امسال را رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید با مشارکت مردم نام نهادند در همه عرصه‌ها نیاز به جهش و مشارکت مردم‌داریم که باکار جهادی، انقلابی، همکاری مسئولان و مشارکت مردم می‌توان به این مهم دست‌یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عنایت هاشمی منش، امام‌جمعه گچساران در خطبه‌های پایانی نماز عید فطر در این شهرستان  گفت: عید فطر یک حالت طهارت و نظافت درونی را بعد از یک ماه روزه‌داری به دل‌وجان عطا می‌کند و این خودسازی، طهارت و نظافت درونی به دنبال روزه گرفتن و تحمل ریاضت‌ها در ماه مبارک رمضان است و انسان در این ماه از هوس‌ها و هواهای نفسانی فارغ می‌شود و این مهم هم به دلیل انس با قرآن، دعا، ذکر، توسل، استغفار و... است.

وی افزود: انسی که انسان در طول ماه مبارک رمضان به خداوند دارد و  اوج این طهارت قلب و بندگی را در شب‌های باعظمت قدر شاهد هستیم و اما درس بزرگ ماه رمضان این است که انسان در این ماه با اختیار و اراده بر هواهای نفسانی و لذات مادی غلبه کند.

امام‌جمعه گچساران تصریح کرد: درس ماه رمضان، درس اراده قوی و توانستن است که انسان بر هوای نفس غلبه پیدا کند.رمضان ماه تقویت روحیه‌های معنوی و ماه هم نوعی و کمک به انسان‌ها است که باید دستاوردهای عظیم ماه مبارک رمضان را صیانت کنیم چراکه در این ماه انسان لذت انس با خداوند را چشیده و همچنان باید آن را ادامه دهد.

حجت‌الاسلام هاشمی منش در ادامه اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس امسال باشکوه برگزار شد، روز قدس امسال در جای‌جای جهان گسترش و توسعه پیداکرده بود و در اقصی نقاط جهان مردم در روز قدس به میدان آمدند و این موضوع یعنی اینکه مسئله فلسطین روزبه‌روز در دنیای اسلام زنده‌تر شده است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی همچنان جنایت‌ها در غزه مرتکب می‌شود و اما خللی در عزم و اراده مردم فلسطین به وجود نیامده و عملیات طوفان الاقصی مقدمه ریشه‌کنی این رژیم غاصب را فراهم آورده است.

امام‌جمعه گچساران بیان کرد: غده سرطانی اسرائیل روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود و سردمدارانش اعتراف به زوال و شکست می‌کنند که به حول و قوه الهی این زوال و سرنگونی رژیم کودک کش را در آینده نزدیک خواهند دید.

حجت‌الاسلام هاشمی منش در ادامه اظهار کرد: امروز ایران اسلامی با تهاجم همه‌جانبه دشمنان مواجه است و همه باید همچنان هوشیار باشیم و حواس‌ها را جمع کنیم لذا مسئولین، نخبگان و همه نباید از این مسئله مهم غافل شویم و اگر امروز دشمن فشار می‌آورد و دشمنی می‌کند به جهت این است که نظام اسلامی قوی است و در حال پیشرفت و فتح قله‌های عزت و افتخار است و نباید احساس ضعف کنیم و دشمن با جنگ شناختی به دنبال ناامیدی در جامعه است که راه مقابله وحدت، همراهی و هم‌دلی مردم و مسئولان با تبعیت از امر ولایت‌فقیه است.

وی در ادامه بابیان اینکه مردم هم برای تحقق شعار سال باید به میدان بیایند، افزود: امسال را رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید با مشارکت مردم نام نهادند در همه عرصه‌ها نیاز به جهش و مشارکت مردم‌داریم که باکار جهادی، انقلابی و همچنین همکاری مسئولان و مشارکت مردم می‌توان به این مهم دست‌یافت. قوای سه‌گانه نیز برای تحقق شعار سال همراه و همدل باشند. در فضای علمی و اقتصادی باید جهش پیدا کنیم و نقش مردم باید هم دیده شود چراکه نظام اسلامی با مردم به موفقیت‌های بزرگی رسیده است.

امام‌جمعه گچساران گفت: آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه است، دین‌داری و دین‌مداری رسالت جامعه اسلامی است و نکته دیگر اینکه قانون مداری ما باید مبتنی بر دین باشد لذا خانواده‌ها فرزندان مستعد خودشان را به حوزه‌های علمیه معرفی کنند.

انتهای خبر/

 

 

نظرات کاربران

تازه های سایت