نمایش 1 - 10 از 1137
این روز‌ها جنگل‌های بلوط خطه زاگرس در جدالی نابرابر برای بقا در تلاش هستند؛ سوداگران چوب، بهره‌برداری بی‌رویه جنگل‌نشینان و هجوم آفات هرکدام زخمی بر پیکر جنگل‌های بلوط بر جای می‌گذارد که هیچ مرهمی برای التیام این زخم‌ها وجود ندارد.
معرفی گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد؛
کهگیلویه و بویراحمد؛ گنجینه‌ای ارزشمند از گونه‌های گیاهان دارویی به شمار می رود درحالی که یک درصد مساحت کشور را داراست، اما 30 درصد گیاهان دارویی متعلق به این استان است.
مهمترین بناهای تاریخی کهگیلویه و بویراحمد:
پل ساسانی یکی از آثار تاریخی و دیدنی در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و در طول سال به‌ویژه در ایام نوروز مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.
مهمترین بناهای تاریخی کهگیلویه و بویراحمد:
چارچوب تاریخ در «چهارطاقی» خیرآباد گچساران قابل‌دیدن و لمس کردن است معماری اصیل و کاملاً ایرانی که زبان سیاست، مذهب و نوع حکومت عصر خویش است.
معرفی بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد؛
از کرامات امامزاده سید فخرالدین احمد علیه‌السلام در شهرستان باشت، بمبی است که توسط رژیم طاغوت بر سادات این منطقه ریخته شد اما به برکت وجود این امامزاده منفجرنشد.
عملیات فتح المبین با رمز مبارك "یازهرا" از روز دوم فروردین ماه سال 61 به مدت 8 روز در چندین مرحله با هدف پاكسازی مناطق اشغالی وعقب راندن نیروهای بعثی در منطقه غرب رودخانه كرخه انجام شد.
تاریخ نیروی هوایی، مملو از ایثارگری و سلحشوری‌های خلبانان ایرانی است؛ مردانی که از حداقل امکانات، حداکثر بهره‌برداری را کردند, در روزهای سخت تحریم باوجود نبود قطعات، هواپیماهای شکاری و ترابری را عملیاتی و سرپا نگه داشتند.
سخنرانی، مولودی‌خوانی و مداحی، احکام، مشاوره، قرآن و کتاب نیز برای استفاده‌ مادران و همچنین برنامه‌هایی که مناسب با احوالات بچه‌ها است در این اعتکاف در نظر گرفته‌شده است.
بازخوانی گوشه‌ای از دوران ذلت بار حکومت پهلوی؛
نظریه پردازان جمهوری خواه همانند "مایکل لدین" نیز با توصیف شاه به "پینوشه ایران" به این موضوع اشاره می کردند که رژیم های خودکامه نظیر ایران که حمایت بی چون و چرای ایالات متحده را دارند، از قابلیت لازم برای ایجاد یک ویتنام جدید برای آمریکا برخوردارند.
غرب پیام حمله موشکی ایران را دریافت کرد؛
امروز سپاه پاسداران با اشراف اطلاعاتی بالا همه معادلات دشمنان قسم‌خورده انقلاب را برهم زده و از مرزهای این مرزوبوم دفاع می‌کنند و اجازه نمی‌دهند گروهک‌های تروریستی و معاند به اهداف شوم خود دست یابند.

صفحه‌ها