نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
21. مهر 1400 - 13:46
فرماندار گچساران گفت: وزیر نفت هم قول داده در آینده نزدیک بیش از 700هزار بشکه نفت در این شهرستان تولید شود، اما نرخ بیکاری ما از متوسط نرخ بیکاری کشور بالاتر باشد که این قابل قبول نیست که شهرستانی با این ظرفیت ها این همه جوان بیکار داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، علیرضا اتابک،فرماندار گچساران در جلسه کارگروه اشتغال که با حضور جمعی از مسئولین استانی و محلی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد،گفت:اهمیت و ارزش چنین جلساتی به اندازه جلسات شورای تامین است،چرا که باید برخی جلسات را کارشناسانه و تاثیرگذار به آنها نگاه کرد.

وی افزود:حتی اگر بتوان یک  کارگاه  کوچک  اقتصادی را به چرخه تولید بازگرداندخودش می تواند خستگی را از تن ما مسئولین خارج کند، اگر به وظیفه و تعهد سازمانی مان پایبند باشیم می توانیم مشکلات مردم را نیز مرتفع کرد.

اتابک تصریح کرد:معتقدم که باید برای بحث اشتغال برنامه داشته باشیم و بدون برنامه هم نمی شود به این نتیجه رسید، می توان در هر دستگاهی با توجه به ظرفیتش اشتغال زایی ایجاد کرد که یکی از اشکالات عمده در بحث اشتغال استان و شهرستان هم عدم آشنایی مردم با کار ،تولید ،رونق و نیز دستگاه هایی است که می تواند خدمات و تسهیلات ارائه کنند.

فرماندار گچساران اظهارکرد:به عنوان مثال همین کمیته امداد تسهیلات اشتغالی زایی به مددجویان اعطاء می کند که خروجی خوبی هم برای خانواده مددجویان داشته است،پس مهم ارزش کاری است که در مقابل مردم احساس مسئولیت می کنیم .

وی ادامه داد:اگر بخواهیم و وظیفه مان را انجام بدهیم، مردم هم راضی هستند، باور کنید کارنشد ندارد و همین دستگاه ها با همین توان و ظرفیت ها کارهای بزرگی می توانند انجام دهند هرچند خودمان وضعیت محدودیت منابع را هم می دانیم.

اتابک تصریح کرد:خیلی بد است در شهرستانی که نفت ، گاز ،پتروشیمی و نیز دیگر صنایع مهم را دارد و وزیر نفت هم قول داده در آینده نزدیک بیش از 700هزار بشکه نفت در این شهرستان تولید شود، اما نرخ بیکاری ما از متوسط نرخ بیکاری کشور بالاتر باشد که این قابل قبول نیست که شهرستانی با این ظرفیت ها این همه جوان بیکار داشته باشد.

وی تصریح کرد:خیلی از کارگاه های تولیدی ما با 50میلیون تومان هم مشکلات شان حل می شود و برخی هم از صاحبان تولیدی بخاطر 50میلیون بدهی هم در زندان هستند،بنابرای چه کسانی باید در این شهرستان اشتغال ایجاد کنند چرا که باید از واحد های تولیدی حمایت کرد.

فرماندار گچساران افزود:اهالی یک روستای شهرستان ،مدعی هستند که امسال حدود 10میلیاردتومان فقط لیمو ترش فروخته اند درحالی که هیچ خواسته ای هم از مسئولین ندارند بجز اینکه شبکه آبرسانی به مزارع و باغات شان نیز تعمیر شود تا به تبع نیز تولیدات کشاورزان افزایش داشته باشد.

اتابک گفت:با این وجود چگونه می شود معضلات اجتماعی در شهرستان ، استان و کشور را ریشه کن کرد،و اگر بخواهیم یک جوان به دام مواد مخدر نیفتد باید کار کرد و زمینه اشتغال را بوجود آورد،هرچند موازی کاری در برخی موارد هم ممکن است برخی مشکلات را ایجاد کند.

فرماندار گچساران افزود:بنابراین آموزش لازم برای نیروهای جوان جویای کار لازم است اما معتقدم که کاری انجام نمی شود، در همین اعتصاب پتروشیمی چقدر زجر کشیدیم وقتی عده ای جوشکار اعتصاب کردند  ما در شهرستان چند جوشکار هم نداشتیم که معرفی کنیم.

وی افزود:به هرحال تخصص در هر کاری لازم و ضروری است،فنی حرفه ای ما باید در بحث آموزش نیروها همت کند،اما برای آموزش نیازمند تجهیزات بروز همان تخصص هستیم، اما وقتی فرد بی مسئولیتی به رئیس اداره کار ما می گوید تو چکاره ای؟! ،پس چطور مسئول ما می تواند کار و رونق ایجاد کند، بنابراین منزلت ها باید حفظ شود.

وی افزود:ما هم آفتاب لب بومیم ولی به عنوان یک کارشناس ،دغدغه های شهرستان را پیگیری و دنبال می کنیم و اگر با توجه به توانمندی های این شهرستان بخواهیم کار کنیم می توانیم در اشتغال این شهرستان کارهای بزرگی را داشته باشیم .

اتابک ادامه داد:سد کوثر ذخیره آبی بالایی دارد و سد چمشیر هم آمسال آبگیری می شود،صنایع پتروشیمی هم در آینده هم وارد مدار تولید و رونق می شوند،اگرچه همیشه هم گفته ایم که خدمات نظام باید گفته شود.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

تازه های سایت