نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
22. بهمن 1396 - 12:10
تاجگردون گفت:ببینید مردم از چه چیزی، چه کسی و برای چه ناراحت هستند اگر این ملت از من ناراحت هستند پس من نباید باشم من حق ندارم مردمی که از من ناراحت هستند وکالت آنها را داشته باشم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،غلامرضا تاجگردون،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیش از ظهر امروز درسخنرانی پایانی راهپیمایی 22بهمن درگچساران با اشاره به آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: درچند روز گذشته در یکی از سخنرانی‌ها اعلام کرده‌ام که 75 درصد از نسل امروز کشور، انقلاب اسلامی را درک نکرده‌اند.

وی افزود: این تعداد از جمعیت کشور در آن دوران یا نونهال بودند و یا هنوز به دنیا نیامده‌اند، جمعیتی که امروز ما با آنها روبرو هستیم جمعیتی کمی نیست و ما باید بتوانیم این جانفشانی‌های جوانان آن دوران را برای نسل امروز تبیین کنیم ومضمون این جمله آن است که دشمنان بداند هر نسلی که وارد بشود بر جامعه ما آن چیزی که مطلوب خودشان است برای جامعه خواهند ساخت.

رئیس کمیسون برنامه و بودجه تصریح کرد: مهم این است که ما با مردمانمان چگونه رفتار کنیم و امروز رهبرمان، دولت، مجلس هریک بر یک سری اصول پایبند هستند و خواهند ماند.

برجام قابل مذاکره مجددنیست

وی ادامه داد: دشمن ما بداند، ملت ما بداند همچنان که رهبر مان فرموده‌اند، آمریکا را شیطان بزرگ می‌دانیم و هیچ‌گونه نیرنگ آن را تحمل نخواهیم کرد ودشمن و آمریکا بداند برجام سند هسته‌ای بین ایران و دنیا دیگر قابل مذاکره مجدد نیست.

وی افزود: دشمن و آمریکا بداند ما بر یک سری اصولمان ایستاده‌ایم و به هیچ وجه سلاح موشکی و پرونده موشکی ما در محفل‌های شبانه و روزانه آنها دیگر قابل مذاکره نخواهد بودواین موضع صریح رهبر، ملت، مجلس و دولت ما است.

تاجگردون تصریح کرد: در تمامی مذاکراتی که در این ایام مطرح می‌شد نسخه و کاغذی در می‌آوردند وما در پاسخ به آنها می‌گفتیم این لیست و کاغذ را در جیب خود بگذارند،ما به خودمان اجازه نمی‌دهیم در امور کشور دیگری دخالت کنیم.آیا آنها اجازه می‌دهند ما در کشورشان دخالت کنیم،این حرف روشن است و این وری و یا آن وری،اصلاح طلب و اصولگرا هم ندارد.

رئیس کمیسون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: اگر چهل سال از پیشه خود را گم کرده ایم و آن را از تاریخ پاک کردیم شک نکنید چهل سال بعد تاریخ نویسان آن روز ما را از صحنه پاک خواهند کرد،عزیزانی بودن که در این شهر شهید دادند، خون دادند یادگاران دوران انقلاب را که مزارشان زیارت گاه هفتگی ما است ،نگذاریم فراموش شود.

من متعلق به نسل امروز هستم

وی اظهار کرد:نگذاریم انقلابیونی که در این شهر وجود داشتند وحال از بین ما رفتند فراموش شود،هر کسی متعلق به نسلی است و من امروز متعلق به نسل امروز هستم و بگذارید امروز برای تاریخ فعلی خودمان تاریخ بسازیم.

تاجگردون اظهار کرد: اجازه ندهیم تاریخ گذشته را تحریف کنیم که دشمن بخواهد سوء استفاده کند ،شما شبکه های خارجی را مشاهده کنید از کوچکترین تحریف انقلاب ببینید چگونه سوء استفاده می کند .

گچساران شهرانقلاب بود

تاجگردون تصریح کرد: این شهر، شهر انقلاب بود صنعت نفت شیر را بست وگلوی حکومت پهلوی را خفه کرد و نگذاریم تاریخ انقلابیون آن دوران را فراموش کند.انقلابیون گذشته باید همچنان در تاریخ  بمانند شهری که در جنوب کشور بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است نباید فراموش شود
و اگر امروز تلاشی صورت می گیرد ادعای ما بر این است که حق ما است.

حق ندارم وکیل مردمی باشم که ازمن ناراحتند

تاجگردون در ادامه با اشاره به اینکه مشاهده کنید چه کسی برای انقلاب منتفع و چه کسی برای انقلاب کار می کند و چه کسی از انقلاب سوء استفاده می کند، اظهارکرد: مشاهده کنید چه کسی با صداقت برای ملت دارد کار می کند و ببینید مردم از چه چیزی، چه کسی و برای چه ناراحت هستند اگر این ملت از من ناراحت هستند پس من نباید باشم من حق ندارم مردمی که از من ناراحت هستند وکالت آنها را داشته باشم.

وی اظهار کرد:هر شخصی که در نظام جمهوری اسلامی ایران که ثمره خون شهید است باید به این نکته توجه کند،حواسمان باشد کسی که یک شبه نوکیسه شده کسی که یک شبه از منافع انقلاب و نظام بهرمند شده حواسمان باشد که این نباید باشد.

تاجگردون ادامه داد: اعتدال در زندگی برای رسیدن به جاهایی که خدواند متعال به آن وعده داده است لازم است وبه فرموده امیر المومنین به مالک اشتر ، توجه به خواص خشنودی عامه مردم را از بین خواهد برد و دقت کن ای مالک خشنودی عامه مردم است که می تواند خواص را ذلیل کند.

تاجگردون افزود:این انقلاب است اگر در نظام ما هر تاریخی چهل و یا 100 سال بعد اگر احساس کنیم خواص می خواهد حاکم بر عامه جامعه بشوند وبرای منافع خودشان بدانید از انقلاب ونظام و آرمانهای امام و رهبرمان فاصله گرفته ایم.

با رغبت ازدولتمان حمایت می کنیم

رئیس کمیسون برنامه و بودجه کشور بیان کرد: ما سه نماینده استان باسلایق سیاسی متفاوت هستیم و با رای مردم به مجلس می رویم و به فرموده رهبرمان تا وقتی که دولت محترمان در مسیر انقلاب و عزت مردم ایران عزیز قدم بر می دارد با رغبت و با تمایل و با عشق از دولتمان حمایت خواهیم کرد.

هیچ عهد و اخوتی با کسی نبسته ایم

تاجگردون اظهار کرد: اگر هیچ عهد و اخوتی با کسی نبسته ایم و اگر کوچکترین خطایی را احساس کنیم ویا احساس کنیم رویه امور اجرایی ما نادرست بوده و خطایی رخ داده مردم ما در شرایط بحرانی فعلی و یا در شرایطی که فشار برآنها است و آسیب وارد می شود وظیفه داریم عمل کنیم.

صدای ملت را به گوش دولت می رسانیم

تاجگردون افزود: اگر سخن و حرفی و یا نقدی صورت می گیرد حرف ملت است و اگر تشکر می کنیم باز هم حرف مردم است و صدای ملت را به گوش دولت می رسانیم.

رئیس کمیسون برنامه و بودجه  مجلس با اشاره به تصویب بودجه سال آینده گفت: شاید خیلی ها در نظام اجرایی دولت از آنچه که ما می گوییم خوششان نمی آید مهم نیست باید آنها را موجه کنیم امروز شرایط ملت و مردم جوری است که باید به آنها توجه کرد، چند نکته بیان شد حتما این نکته ها مخالف دارند و حتما این مخالفین خواص هم زورشان زیادتر از جامعه اکثریت است اما باید حرف زد و با تصویب و نظارت و اجرا کرد.

بایدحرف ملت خود را بگوییم

وی افزود:من در مجلس بیان کردم و شاید شما مردم هم شنیده،اید و دولت هم مخالف بوده است ، دولت مخالف باشد نظر خود را گفته است اما بایدحرف ملت خود را بگوییم من می گویم مردم ،کارکنان دولت 80 درصد از این جمعیت حقوقشان پایین تر از 2 میلیون تومان است و 8 درصد از این کارکنان درآن بالا سیر می کنند حق این است عدالت علی(ع) این است نظام جمهوری اسلامی بر این است و حجت بر من تمام است که باید حواسم باشد و آن چه که در فراز اخیرم عرض کردم ما باید عامه مردم را ببینیم.
 

باید عامه مردم را ببینیم

رئیس کمیسون برنامه و بودجه تصریح کرد: وقتی که خط فقر کشورمان زیر 3 میلیون تومان است چرا از آن دسته که حقوقشان 2 میلیون تومان است مالیات گرفته شود،چرا آن شخصی که درآمد آن بالا و آن شخصی که درآمد آن پایین است نباید در یک سطح رشد کند، ما نمی گویم این افراد در یک سطح زندگی کنند اما می توانیم آن ها را همسان کنیم وشکاف طبقاتی که در جامعه اتفاق افتاده و موجب شده که مردم ناراضی باشند را جلوگیری کرد.

برخی پاداش هابه یک میلیارد تومان می رسد

وی ادامه داد:یک معلم زمانی که بازنشسته می شود پاداش آن 60 میلیون تومان و یک کارمند شبکه بهداشت که چندین سال از بازنشستگی اش می گذرد اما نمی تواند پاداش خود را دریافت کند، اما در جایی دیگر افرادی که بازنشسته می شوند پاداش آنها به یک میلیارد تومان می رسد.

خیلی ها می گویندپوپولیست شده ای؟

تاجگردون گفت: خیلی ها به من می گویند مگر پوپولیست شده ای؟،نه پوپولیست نشده ام من از همان جایی که از حقوق کشور و ملت صیانت می کنم از همان جایی که می گوییم کشور ما باید باز باشد برای سرمایه گذاری خارجی و از همان جایی که می گویم آزادی باید برای جوانانمان باشد از همان جا می گوییم باید به فکر فقرا و مستضعفین هم باشیم.
مردم مستضعف نباید زیر پای امثال من ثروتمند له شوند

وی ادامه داد: در سال جاری مستمری مدد جویان کمیته امداد را افزایش داده ایم و نزدیک به سه برابر شد و تا سال آینده با هم این رقم افزایش پیدا خواهد کرد تا این مردم مستضعف زیر پای امثال من ثروتمند له نشوند واگر بخواهیم گام با گام متناسب برویم متوجه می شویم این حقوق ملت است و دین آنها را باید ادا کنیم تا این ملت احساس آرامش کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود:اگر جوانی احساس کرد که باید حرف بزند و یا سیلی بر گوش نماینده بزند باید زد چگونه من نماینده این حق را دارم تربیون خود را روشن کنم و مطالبه سیاسی خودم را بیان کنم.

وی تصریح کرد: امام جمعه محترم ما تربیون خطبه نماز جمعه را روشن و دغدغه دینمان را مطرح کند حق دارد و دیگری حق ندارد ما باید گوش شنوا داشته باشیم،جوان امروزی حق دارد در عرصه اقتصادی فرهنگی، معیشتی مشکل دارد باید این جوان به نوعی حرف خود را باید بزند اما در چارچوب قانون.

وی با بیان اینکه دولت کار ارزشمندی را انجام داد، تصریح کرد: در سال 97 سال اشتغال است، رشد بیکاری بالا است، تعداد بیکاران هم افزایش یافته است این کار هم سخت شده است ودولت لایحه را به مجلس ارائه داد که حامل های سوخت را افزایش دهیم و اشتغال در جامعه ایجاد کنیم.

رئیس کمیسون برنامه بودجه گفت: این حرف درست است اما در شرایط کنونی نمی توان این فشار را بر مردم تحمیل کرد وشرایط دیگری را برای ایجاد اشتغال فراهم خواهیم کرد تا حداقل بتوانیم تعدادی شغل را در جامعه ایجاد کنیم.

تاجگردون خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران همه با هم برابر هستیم از آن پیرزن کوه نشین تا رهبرمان ،همه و همه با هم برابر هستند.فرصتی پیش آمده در استان ما که نمایندگان هر سه حوزه این استان در کنار هم با هر فکر و ایده سیاسی خود اما آرام برای پیشرفت و توسعه استان در تلاش هستند.

اعتبارات ومنابع خوب برای کهگیلویه و بویراحمد 

تاجگردون اظهار کرد:اعتبارات ومنابعی خوبی برای این استان صورت گرفته است و ما باید بتوانیم از این اعتبارات به نحواحسن استفاده کنیم،امروز شهرستان گچساران به عنوان یک شهر ثروتمند با حجم اعتبارات و پروژه‌ها در حال کار است.

رئیس کمیسون برنامه و بودجه  مجلس اظهار کرد: اما این نکته را باید مدنظر داشته باشیم که هیچ چیز و هیچ کسی ماندنی نیست.امام (ره)با آن عظمت دیگر درکنار ما نیستند و فقط روح ایشان در بین ما است، زمان در حال گذر است و آن چیزی که باید به آن توجه شود فرصت تاریخی حال است.

نگذاریم حسادت‌ها مانع خدمت شود

تاجگردون خاطرنشان کرد: برادرانه می‌گویم نگذاریم حسادت‌هایی که ناشی از عدم دست‌یابی به پیشرفت از جمله قومی، سیاسی و اقتصادی است مانع خدمت شود و از هر چیزی که ناراحت هستید و به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش نکشانید.
بگذارید عامه مردم منافع نظام را لمس کنند

وی گفت: خواص آگاه باشند گستره مردم نگاه می‌کنندو بهار و باران ماندنی نیستند هر شخصی وظیفه‌ای دارد و باری را به دوش می‌‌کشاندوروزی پرده‌های بد کنار می‌روند و بگذارید عامه مردم منافع نظام را لمس کنند.

در مجلس با قلمم از حق شما دفاع می کنم

نماینده مردم گچساران و باشت درمجلس تصریح کرد: پاید پای نظام و انقلاب  و تمامیت ارضی بایسیتم، یکدل بگوییم ما ظلم ستیز هستیم و آن چه حق ملت ایران است به عنوان عضو کوچکی از جمع شما که خلعت نمایندگی  را بر دوش من گذاشتید، وظیفه خودم می دانم در مجلس با قلمم از حق شما دفاع کنم.

تاجگردون ادامه داد: قلم و موشک فرقی نمی‌کند، قلم و موشک باید تلاش کند برای مردم ، برای تمامیت ارضی، بوسه می‌زنیم بر آن قلمی که برای خدمت به مردم خدمت کرد و بوسه می‌زنیم برآن دستانی که موشک را به قلب دشمن می‌زند.

انتهای پیام

 

دیدگاه‌ها

یکی نیست بگوید شما به چه کسانی منافع خاص رساندید؟ من ثروتمند یعنی چه ؟ ثروت از کجا ؟ با کدام تلاش ؟ از چه زمانی ؟ یکی نیست بگوید ؟ شما لیست کسانی را که خدمات توصیه ای و سفارشی دادید را ارایه بفرمایید؟ یکی نیست بگوید .....
همه دردرامیدانند اما درمان نمیکنند آقای دکتر خانه از پای بست ویران است

نظرات کاربران

تازه های سایت